SPOTKANIE AKTYWNYCH BABĆ NA WARSZTATACH UMIEJĘTNOŚCI WYCHOWAWCZYCH.

Inspiracją do spotkania była prezentacja książki,, BIORÓŻNORODNOŚĆ TO TAKŻE MY” wydanej przez ZIELONĄ WIEDZĘ dla potrzeb – nie tylko – słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku.
Każda babcia, w głębi serca, myśli o tym aby czymś konkretnym zaimponować swoim wnukom. Można smacznym jedzonkiem, ulubionym ciastem, wyjściem do kina. Można. Ale można także wiedzą. Nie ukrywajmy, lubimy pochlebstwa. Każdy chciałby usłyszeć z ust wnucząt! Babciu, ale ty jesteś mądra! Bez ustawicznego kształcenia, z naszej strony, takie okrzyki zachwytu pozostaną TYLKO W SFERZE MARZEŃ.
Nie trzeba jednak wpadać w kompleksy. Pamiętajmy .Pan Bóg już nie daje rady wszystkiego ogarnąć i… stworzył mądrą babcię, która wie skąd ma czerpać inspiracje do pracy i zabawy z dziećmi swoich dzieci. Ponieważ nasi najmłodsi – sprawdziłam na swoich wnukach – uwielbiają ciekawostki przyrodnicze, książka BIORÓŻNORODNOŚĆ… jest wprost niewyczerpalnym źródłem wiedzy właśnie z tej dziedziny.
Uzupełnieniem wiedzy przyrodniczej były – wypróbowywane na babciach – układanki logiczne, gry rytmiczne wymagające sporej koncentracji i szybkiego reagowania, nauka wierszyków z przesłaniem oraz wykład dotyczący pracy mózgu i związanych z tym możliwości dzieci. Wszystko było przemyślane, dopracowane, ciekawie przekazane przez prowadzące warsztaty, Krystynę Matuszak i Ewę Krzyżewską. Babcie ,,uzbrojono” w gotowy zestaw do zabaw miały za co dziękować inicjatorce spotkania Krystynie Matuszak oraz gościnnie prowadzącej część zajęć – socjoterapeutce Ewie Krzyżewskiej. Tekst i foto mpp.