TANECZNE SPOTKANIE W NEUHARDENBERG
Już po raz drugi zespół tańca terapeutycznego,, BABYLON” został zaproszony do naszych sąsiadów zza Odry na uroczyste obchody związane z Dniami Neuhardenberg. Był to wyjazd wspólny z tańczącymi dziećmi i młodzieżą z KTT ,,Estera”.
Wygodny, klimatyzowany autokar – bo tego dnia 5.VII.2014r. żar lał się z nieba – miłe towarzystwo, pełna pokoleniowa integracja sprawiła, że droga minęła wyjątkowo szybko. Na miejscu czekały tłumaczki i dość wygodne namiotowe pomieszczenia z lustrami do przebierania. Scenę ustawiono w plenerze. Widzowie – wiekowo bardzo zróżnicowani – mogli nas obserwować z każdej strony.
BABYLON zaprezentował 4 układy taneczne. Mocne brawa licznie zgromadzonej publiczności świadczyły o jednym – wcześniej urodzone tancerki nadal wzbudzają zainteresowanie i ciekawość. Dochodziły do nas co i rusz słowa uznania i zdrowej zazdrości ze strony dojrzalszej części widzów. Podobaliśmy się! Gratulował nam także burmistrz Neuhardenberg . To był miły akcent sobotniego spotkania. Podobali się również i młodzi tancerze. Babcia Maryla z BABYLONU miała nawet to szczęście, że na jednej scenie, oczywiście w odstępie czasowym, tańczyła ze swoim wnukiem Thomasem – z ESTERY. To dopiero prawdziwa rodzinna fascynacja tańcem! Spieszę donieść, że mamy już zaproszenie na 2015r. Tekst i foto mpp.