Dnia 9. X. 2013 r. słuchacze MUTW, już po raz czwarty, wzięli udział w uroczystościach inaugurujących nowy rok pracy. Jak zwykle odbyły się one  w gościnnych progach Myśliborskiego Ośrodka Kultury, a sygnałem do rozpoczęcia było dostojne ,,Gaudeamus”, w wykonaniu zaprzyjaźnionego chóru MELODIA.

Wiodącym akcentem inauguracji był wykład prof. Danuty Umiastowskiej z Uniwersytetu Szczecińskiego pt. CZŁOWIEK AKTYWNY = CZŁOWIEK SZCZĘŚLIWY, który utwierdził naszych studentów w przekonaniu, że na szczęśliwe życie i związane z nim profity trzeba zapracować. Szczęście samo do nas nie przyjdzie, chociaż wie , że na niego czekamy – żadna to dla niego nowość , każdy człowiek przecież czeka – ale szczęście jest przewrotne i także  czeka . Na co? NA NASZE OSOBISTE ZAPROSZENIE!

Nie trzeba je drukować na ozdobnym papierze – wystarczą nasze chęci do wykazania się odrobiną aktywności – na dobry początek oczywiście – chęcią do  współpracy z innymi i na rzecz innych, wykazania się trudną umiejętnością cieszenia się z każdej dobrze przeżytej chwili. Można się wesprzeć kostką pysznej  czekolady, która, jak  naukowo udowodniono, wyzwala hormony szczęścia.

A w nas hormony szczęścia, i to bez czekolady, wyzwolił występ nauczycieli i uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej  z Myśliborza. Prawdziwa uczta! Podziwiano dobór utworów, ich wykonanie, zgranie młodych artystów, ich obycie sceniczne i wspaniałe relacje ze swoimi nauczycielami . Dobry przykład cuda czyni – my, nieco wcześnie urodzeni, wiemy o tym od dawna.

Tekst i foto mpp.