Już po raz 5., tym razem 2.VI. 2018 roku, zespół ,, BABYLON” miał przyjemność uczestniczyć w MORSKICH JUWENALIACH UTW województwa zachodniopomorskiego w Świnoujściu, które odbywają się pod wspólnym hasłem ,,AKTYWNY SENIOR.

W tym roku Juwenalia zostały połączone z obchodami 15 – lecia istnienia lokalnego UTW, a honorowy patronat nad uroczystościami roztoczył Prezydent Miasta Świnoujście – Janusz Żmurkiewicz.

Organizatorami byli – p. BARBARA OKOŃ Koordynator UTW, która prowadziła imprezę oraz Miejski Dom Kultury ze Świnoujścia.

Zaczęło się tradycyjnie, jak co roku, barwnym, rozśpiewanym korowodem wszystkich uczestników, który przedefilował Nową Promenadą od hotelu Radisson do Muszli Koncertowej. Korowód wywołał spore zainteresowanie wczasowiczów, o czym świadczyły robione zdjęcia i nagrywane filmiki. Okazało się, że mamy już swoich fanów – panie z Wałbrzycha, które ubiegłego roku filmowały nas na defiladzie, tego roku znowu nas oklaskiwały!

Ułożony scenariusz imprezy obejmował prezentację wszystkich przybyłych uniwersyteckich zespołów z terenu naszego województwa. Występowały tancerki z GRACJI i VOLARE z Koszalina, SENIORITKI ze Świnoujścia, BABYLON z Myśliborza oraz zespoły śpiewacze i soliści. Gorąco oklaskiwano chór mieszany KANTYLENA i zespół CHWATY, który prowadzi BARBARA OKOŃ, podziwiano solistów i zespół żeński KANON ze Szczecina, FRANTAZJĘ z Kamienia Pomorskiego.

BABILON pokazał 3 tańce. Podobały się bardzo. Świadczyły o tym brawa w trakcie prezentacji. Pani BARBARA OKOŃ, pod naszym adresem, wypowiedziała wiele ciepłych słów. Podkreśliła nasze sukcesy i osiągnięcia.

Pogoda nas nadmiernie rozpieszczała. Niemiłosierny upał, słońce prosto w oczy, a my, kilka godzin, w służbowych strojach. Prezentowałyśmy się 4 razy: punkt dwunasta na Promenadzie, 13, 14 i 15 na deskach Muszli Koncertowej. Łatwo nie było wcale! Na szczęście dopisywały humory, dopisali widzowie, sprzyjał nam także prom. Spacer po plaży, smażona rybka zakończyły nasz pobyt w Świnoujściu. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie!

Maria Prymakowska – Paluch