Dzień 22.IV. 2018 roku był ważnym dniem dla tancerek z ZTT ,,BABYLON”. Właśnie wtedy, w Nowogardzie, odbywał się Wojewódzki Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów, który był przepustką na 18. Ogólnopolski Przegląd ARS 2018 we Włocławku, a odbywa się on co 2 lata.

Przypomnijmy!

BABYLONKI, na takim Ogólnopolskim Przeglądzie w 2016 roku, zajęły I MIEJSCE.

Myśliborskie tancerki, do Nowogardu, pojechały, zgodnie z regulaminem, z jednym układem tanecznym. Tym razem zaprezentowano ,,MAGIĘ OCEANU”. Piękny pokaz, dopracowany w detalach przez wymagającą trenerkę i choreograf p. KRYSTYNĘ MATUSZAK, bardzo podobał się i jurorom, i publiczności. Dodatkowym elementem uatrakcyjniającym popis był rzucony na ekran wielkości ściany duży obraz fal oceanu stanowiący tło dla tancerek, który wraz z szumem morza , wachlarzami i skrzydłami robił spore wrażenie.

Razem z nami występowało 10 zespołów tanecznych z Kołobrzegu, Drawna, Złocieńca, Szczecina, Stargardu i Polic.

Wyjechaliśmy z wyróżnieniem i przekonaniem, że to co robimy jest na najwyższym poziomie.

Organizatorem Przeglądu był Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, współorganizatorem Dom Kultury w Nowogardzie.

Przegląd, swoim zasięgiem, obejmował kilka kategorii. Wyłuskano najlepszy kabaret, najlepszy teatr dramatyczny, poezji i jednego aktora oraz najlepszy zespół taneczny. W jury zasiedli p. DANUTA GROCHULSKA – kierująca Działem Edukacji Artystycznej w Zamku

Książąt Pomorskich, p. ANETA DRĄŻEWSKA Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury, muzyk – PIOTR SZULC i p. BARBARA HALEC – Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Eliminacje trwały przez 2 dni, a wzięło w nich udział 88 zespołów. Prowadzący p. JAKUB DOLEGA ze Szczecina zgrabnie i z wielką pasją czuwał nad sprawnym przebiegiem senioralnych zmagań. Dziękujemy p. MARTYNIE KAWA za relację zdjęciową.

Wyjazd zespołu BABYLON zasponsorował Burmistrz Miasta i Gminy w Myśliborzu w zamian za … rozsławianie naszego miasta daleko poza jego granicami. Serdecznie dziękujemy!

Tekst: Maria Prymakowska – Paluch

Foto: Martyna Kawa z NDK