Kabaret STARSZAKI nie występuje wprawdzie zbyt często, ale jak już pokaże nowy program, to zdecydowanie przysparza chwały  naszemu UNIWERSYTETOWI.  I tym razem, po występie, nie szczędzono kabareciarzom słów uznania, pochwał, pozytywnych komentarzy, które nas uskrzydlają i  za które serdecznie  dziękujemy!

Od pięciu lat o KABARET dba  nieustannie i z powodzeniem – JADWIGA BRYK –  która teksty i te mówione, i  te śpiewane wyszukuje, układa, dopina, reżyseruje męcząc przy tym okrutnie całą naszą 7- osobową  grupkę, twierdząc, że inaczej nie  osiągnie się wysokich lotów. Trzeba bezstronnie przyznać, że w  JADWIDZE siedzi kabaretowy  duszek i… stąd ta lekkość w tworzeniu tekstów!

I TO JEST PRAWDA!

Zwyczajowo już łączymy kabaretowe popisy ze świętem BIBLIOTEKARZY. Lubimy się wzajemnie. To nasz ukłon w stronę dyrektora placówki  – STANISŁAWA URBANOWSKIEGO i ,,pań od książek” za wprost wzorcowo układającą się od lat  współpracę, za pomoc, wsparcie, za każdorazowe  przygotowanie  nietuzinkowej scenografii, którą można było – 15 maja 2017 roku –  podziwiać w czytelni naszej GMINNEJ I POWIATOWEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ.

Każdego roku – JADWIGA –  proponuje widzom konkretną tematykę do śmiechu i do przemyśleń. Tym razem stanęliśmy murem W OBRONIE NATURY. Oczywiście na wesoło  i z humorem, ale przesłanie miało swoją konkretną wymowę.

JAN OSIECKI nazwał nas nawet MISJONARKAMI  z racji dziejowej misji, którą przyszło nam chwilowo pełnić, misji – mamy nadzieję –  trafiającej do wyobraźni i serc słuchaczy. Nawet twardo stąpająca po ziemi PRZEORYSZA JADWIGA nieco zmiękła i dawała ciche przyzwolenie na drobne zmiany w JEJ tekstach. A wszystko dla dobra sprawy.

Trzeba zaznaczyć, że trudno byłoby nam śpiewać bez akompaniamentu JACKA WIRKOWSKIEGO i muzycznych opracowań BOGDANA KOMOROWSKIEGO.  To nasze  kolejne dobre duszki i nasi stali muzyczni doradcy. Dziękujemy!

Kolejny występ, dla nieco szerszej, z racji miejsca,  publiczności przewidywany jest na zakończenie roku akademickiego. Do zobaczenia ,miejmy nadzieję w niezmienionym składzie amatorów- aktorów: JADWIGA BRYK, LUSIA KARLIŃSKA, DANUTA DUTKIEWICZ – KISIEL, DOROTA CHOŁOCIŃSKA, HENRYK PIWOWARCZYK , JAN OSIECKI i niżej podpisana

,,misjonarka”-  Maria Prymakowska –Paluch.