To już ósmy rok naszej uniwersyteckiej działalności. Nadal mamy się dobrze, nowych pomysłów nie brakuje, ciągle coś nowego się dzieje. Spieszymy jednak poinformować, że kontynuujemy stare zwyczaje i mocno trzymamy się wypracowanych przez lata tradycji.

Trudno sobie nawet wyobrazić inaugurację bez chóru ,,MELODIA” ,bez hymnu ,,Gaudeamus igitur i bez życzliwych nam gości. Tym razem zaszczycili nas Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych M i G Myślibórz – GRZEGORZ DĄBROWSKI, radna M i G WIESŁAWA ŚCIBIORSKA, dr KINGA MICHNIK z Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej ze Szczecina, KAMILA PSZENNA – Prezes Centrum Inicjatyw Edukacyjno – Społecznych, SEBASTIAN MATUL – Dyrektor Banku PKO BP z Myśliborza oraz liczni sympatycy i słuchacze MUTW.

Inauguracja MUTW była połączona z Dniem Seniora zorganizowanym wspólnie ze STOWARZYSZENIEM CENTRUM INICJATYW EDUKACYJNO – SPOŁECZNYCH w ramach projektu ,,Seniorzy w działaniu” współfinansowanego z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach Dnia Seniora – nie tylko słuchaczom MUTW umożliwiono zapoznanie się ze skutkami groźnej boreliozy. Specjalistyczny wykład ,, BOLERIOZA – O CZYM WARTO WIEDZIEĆ” wygłosiła dr Kinga Michnik z WSIE. Zainteresowanych informacjami dotyczącymi wykładu odsyłamy na naszą stronę WWW.mutw.pl do zakładki WYKŁADY.

Idziemy pewnym krokiem przed siebie dzięki szerokim kontaktom, składanym wnioskom, pisanym programom i finansowemu wsparciu sponsorów, którym prezes MUTW – BOŻENA WIERUCKA – oficjalnie na inauguracji podziękowała za dobre serce i okazywa życzliwość.

Podziękowania otrzymali WIESŁAWA ŚCIBIORSKA ( przekazała na

uniwersytecką działalność część własnej diety radnej), KAMILA PSZENNA ( 2 wspólnie realizowane projekty finansowane z budżetu Woj. Zachodniopomorskiego) i SEBASTIAN MATUL, który skutecznie zainteresował naszą działalnością FUNDACJĘ PKO BANK POLSKI.

Lubimy być doceniani i sami lubimy doceniać , i to każdego z naszych słuchaczy, a ich szczególne zaangażowanie, od tego roku akademickiego, honorowane jest wyróżnieniem ZŁOTE SERCE MUTW.

Takie wyróżnienie – z NR 1 – przyznano TERESIE RYCHTER za pomoc, udzieloną Emilii, której zdrowie odmówiło nagle posłuszeństwa. Dzięki mądrym decyzjom Teresy, powrót koleżanki do zdrowia był dużo szybszy. Gratulujemy, dziękujemy!

Na naszych spotkaniach normą jest sygnalizowanie spraw organizacyjnych, zapisy na wyjazdowe wykłady, warsztaty, wycieczki i ogłoszenia, których ciągle jest sporo. Normą jest również bogata część artystyczna.

W tym roku gorąco oklaskiwano występy chóru ,, MELODIA” prowadzonego od lat przez BOGDANA KOMOROWSKIEGO – trzeba przyznać, że repertuar i wykonanie były wysokich lotów.

Z ciepłym przyjęciem spotkał się kolejny wykonawca – zespół wokalny VOX IN CORDE działający od roku przy Myśliborskim Ośrodku Kultury. Kieruje nim BARTEK MICHALCZYK.

Zespół na co dzień wykonuje muzykę gospel. Dla nas zrobił wyjątek i uszczęśliwił nas – piszę to z pełną odpowiedzialnością – repertuarem zespołu ABBA. Wzruszało mistrzowskie wykonanie. Wzruszały – po raz pierwszy słyszane polskie teksty. Przypomniała się młodość i beztroskie lata. Dobrze nam było z WAMI i WASZĄ muzyką!

Inauguracja, inauguracją a twarda codzienność z zajęciami i wykładami – przed nami. Życzymy owocnej nauki i wielu miłych wrażeń.

Maria Prymakowska – Paluch