e

4 października 2016 roku kolejna, 7. już inauguracja roku akademickiego MUTW, stała się faktem. Spotkanie, po prawie 3 miesiącach wakacyjnego ,,leniuchowania”, było rozgadane i pełne pozytywnych emocji. Mimo wakacji trochę działo się w naszym uniwersytecie. Świętowano, przede wszystkim, włocławski sukces BABYLONEK. Informacja o zdobyciu I miejsca na 17. OGÓLNOPOLSKIM PRZEGLĄDZIE ARTYSTYCZNEGO RUCHU SENIORÓW ARS 2016 we Włocławku, rozeszła się , nie tylko w Myśliborzu, lotem błyskawicy.

Gratulacjom nie było końca. Gratulowała obecna na inauguracji prof. DANUTA UMIASTOWSKA – przewodnicząca naszej Rady Programowej, kierownik Katedry Metodyki Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, burmistrz Myśliborza p. PIOTR SOBOLEWSKI, przewodniczący Rady Miasta p. ROMAN WĄSIK, sekretarz Miasta i Gminy p. KATARZYNA KRÓLAK.

Każda BABYLONKA otrzymała w prezencie pięknie oprawiony dyplom, jako namacalny dowód odniesionego zwycięstwa. Po raz pierwszy uhonorowano naszą,, starszyznę uniwersytecką”. 8 osób: KRYSIA STOROŻYŃSKA, TONIA ANTONIEWSKA, DANUTA DUTKIEWICZ – KISIEL, HENRYK PIWOWARCZYK, JERZY REMBEK, HELENA BAL, JAN BYCKA, CELINA DZIEMIEŃCZUK otrzymało cenną pozycję książkową pod wymownym tytułem ,,Seniorze, trzymaj formę!” bardzo mobilizującą osoby starsze do aktywności fizycznej. Cenne rady fachowców sprawią, być może, że będziemy stosować wysiłek fizyczny w zastępstwie tabletek. Wręczono również puchary za zwycięstwa szachowe kolegom ZYGFRYDOWI DZIĘCIOŁOWI i JANOWI STECIOWI.

Wykład inauguracyjny o pięknej starości pod wymownym tytułem WIEK PÓŹNEJ DOROSŁOŚCI PIÓREM, PĘDZLEM, KAMERĄ FILMOWĄ OPISANY … wygłosiła prof. Danuta Umiastowska.

W części artystycznej wystąpił chór MELODIA pod dyrekcją BOGDANA KOMOROWSKIEGO. Takiego brzmienia można im tylko gratulować. Dziękujemy za wzruszenia! Kolejnych wzruszeń dostarczył występ państwa BARTŁOMIEJA I MAŁGORZATY MICHALCZYKÓW. Co za głosy! Piosenki same wpadały poprzez ucho do samego serca. I TO JEST PRAWDA! Trudno się nawet domyślić kto w tym zespole gra pierwsze skrzypce? Nie za często jesteśmy świadkami takiego zgranie i takiej harmonii. Jedna z piosenek pt.,, Brzydcy”, śpiewana w zgodnym duecie, sprowokowała, niemal bezwiednie, prowadzącą spotkanie do

natychmiastowej zmiany fragmentu tekstu na … Ona piękna i On piękny, a miłość jeszcze piękniejsza … Kto był, ten wie o co chodzi! Kto jeszcze do tej pory nie zdążył się zorientować – donoszę, że p. Małgorzata Michalczyk jest nową dyrektor gościnnego Myśliborskiego Domu Kultury.

Inaugurację roku akademickiego 2016/2017 zakończono słodkim poczęstunkiem . Nie zapomnijcie o nowych terminach spotkań! Wszystko jest na ulotce! Przyczepcie ją magnesikiem na lodówkę w kuchni! To działa!

Maria Prymakowska – Paluch