ANIELKA – JESTEŚ WIELKA! Nasza słuchaczka ANIELA KOSOWSKA, w tym roku, roku 2016, zrealizowała swoje ambitne postanowienie noworoczne. Ale po kolei. – Na basen chodzę już 5 rok, do tej pory zdecydowanie wolałam wypłycony tor. Nie boję się wody, ale bezpiecznie się czuję wtedy, gdy mam grunt pod nogami – mówi nasza bohaterka Aniela.

Koleżanki z grupy, obserwowały systematyczne zmagania Anieli z wodą, na każdych zajęciach podziwiały jej upór w pokonywaniu długości toru bez odpoczynku, stopniowe odrzucenie tzw. ,,pomocy naukowych”, uparte szlifowanie stylu, oddechu i wytrzymałości.

Pewnego razu – bez zbędnych słów, jak to się zwykle obserwuje przy życiowych wyborach- odważyła się pójść SAMA na ,,głębokie wody” i to bez żadnej pomocy wspierającej bezpieczeństwo pływania.

Poszła. Przepłynęła się parę razy – jak to mówi – z duszą na ramieniu, dumna z siebie i spokojnie czekała na życzliwe spojrzenia koleżanek. Oczywiście, nie mogło być inaczej. Chwalona – powiedziała skromnie – nareszcie zrealizowałam swoje postanowienie noworoczne. Brawo! Podziwiamy Cię i … zazdrościmy odwagi. Mamy cichą nadzieję, że na każdego przyjdzie jego czas. Szkoda tylko, że nie można kupić super odwagi w super markecie!

Maria Prymakowska – Paluch