PO VIII JUWENALIACH III WIEKU 2015

Szanowni Państwo,

Minęły prawie 2 miesiące od naszego festiwalu, a my wciąż żyjemy wspomnieniami wspaniałych prezenatcji i występów w Teatrze Palladium i Klubie Hybrydy. Cieszymy się też, że odwiedzili nas Prezydent Warszawy Włodzimierz Paszyński i Poseł Michał Szczerba.
Serdecznie dziękujemy za udział w VIII JUWENALIACH III WIEKU. Wszystkie konkursowe prezentacje były niezwykle ciekawe, a spotkanie z Państwem bardzo twórcze. Poznawanie SZTUKI, którą tworzycie, dostarczyło nam, organizatorom i jurorom, bardzo wielu głębokich przeżyć. Dziękujemy za entuzjazm, za żywiołowe reakcje, za Państwa chęć TWORZENIA i niezmiernie inspirującą pasję. Mamy nadzieję, że w 2016 roku będziemy mogli kontynuować nasz festiwal, tymczasem czekamy na opinie i sugestie .
Serdecznie gratulujemy Laureatom, ale mamy świadomość, że to nie nagrody są najważniejsze (często przecież również o wyborze takiej a nie innej pracy czy prezentacji decyduje subiektywy gust jurora… :)). Wielka radość, że żyjecie Państwo ciekawie i poszukujecie… Tak trzymajcie!
OBRAZY. Informujemy, że zakończyliśmy również wysyłkę obrazów nadesłanych na konkurs plastyczny – niebawem powinny do Państwa trwafić. Mamy również prośbę: osoby i grupy, które zabierały obrazy wprost z wystawy prosimy o sprawdzenie, czy przez nieuwagę nie wzięliście ze sobą Państwo obrazu studentki UTW w Pruszkowie (pejzaż z wrzosami/brzozami). Ta praca zaginęła, a Autorce bardzo zależy na jej odzyskaniu.
FOTOREPORTAŻ. Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z festiwalu autorstwa Filipa Klimaszewskiego: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024920144184821.1073741944.120572411286270&type=3
WYNIKI. Protokoły z każdego juwenaliowego konkursu są umieszczone w internecie: http://fundacjaave.pl/?dz=ave&z=94&id=3175
TOMIK. Tegoroczny tomik z najciekawszymi pracami literackimi jest dostępny w wersji cyforwej. Zainteresowanym wysyłamy go również nieodpłatnie w wersji papierowej. http://fundacjaave.nazwa.pl/pliki/JUWTOMIK2015.pdf
Przy okazji – mamy również propozycję wykładów dla Państwa UTW:
o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego (w 2015 roku przypada 100-lecie urodzin poety) oraz poezji Krzysztofa Baczyńskiego (w 2016 roku przypada 95-lecie urodzin poety) i jego miłości do Barbary – prowadzone przez znakomitego mówcę, wybitnego krytyka literackiego, autora wielu książek i laureata kilku nagród litreackich dr. Waldemara Smaszcza;
o motywach religjnych w twórczości Czesława Miłosza – prowadzony przez Marcina Witana, dziennikarza Polskiego Radia, wybitnego znawcę tematu, autora książki o Miłoszu.
Zainteresowane UTW chętnie skontaktujemy z wykładowcami (zaznaczamy, że konieczne jest zapewnienie drobnego honorarium dla prowadzących).
Mamy także jeszcze prośbę:
> PROSIMY O GŁOSY – JANOWE KONKURSY FUNDACJI AVE NOMINOWANE DO NAGRODY „SŁONECZNIKI”
Miło nam poinformować, że organizowane przez naszą Fundację JANOWE KONKURSY (recytatorski, literacki i fotograficzny – dedykowane twórczości ks. Jana Twardowskiego), w których co roku bierze udział kilka tysięcy dzieciaków i które znakomicie zachęcają do CZYTANIA i PISANIA – zostały nominowane do nagrody SŁONECZNIKI na najbardziej rozwojową inicjatywę edukacyjną.

Cieszymy się i…bardzo prosimy o GŁOSY (1 mail=1 głos, plebiscyt trwa do 23 VIII 2015):
http://sloneczniki.czasdzieci.pl/ankieta-warszawa-2015.php

Pomożecie? A żeby się przekonać, że WARTO, zachęcamy do przeczytania tegorocznego
pokonkursowego tomiku z wierszami dzieciaków „Szczepionki ze słońca”: http://www.fundacjaave.nazwa.pl/pliki/TOMIK2015.pdf
oraz obejrzenia fotoreportażu z gali finałowej „X Imieniny Księdza Jana” -https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1024871357523033.1073741943.120572411286270&type=3 .

Z góry serdecznie dziękujemy! image