DIALOG BEZ BARIER W ASPEKCIE PSYCHOLOGII PŁCI – wykład  prowadził trener terapeuta mgr MAREK TRACZ

Od 14. IV. 2014r. oficjalnie wiemy, że kobieta z mężczyzną nigdy się nie dogadają. Jesteśmy totalnie inni. Różnią nas  potrzeby, poglądy,  poczucie wartości, aspiracje, smaki, zapachy … nawet postrzeganie świata jest u nas odrębne. Znamienne jest  to, że panowie patrzą globalnie , a panie rozpamiętują szczegóły  doszukując  się problemów tam gdzie ich nie ma. Musi – niepotrzebnie –  zaiskrzyć .

SAMSUNG DIGITAL CAMERA

A żyć pod jednym dachem trzeba i to nie jak przysłowiowy pies z kotem. Szkoda czasu na kłótnie!  Co robić?  Panie  – POZWÓLMY NASZYM PARTNEROM ODDYCHAĆ WŁASNYM POWIETRZEM, DAJMY IM TROCHĘ LUZU, ZAAKCEPTUJMY ICH SPOSÓB NA SPĘDZANIE  WOLNEGO CZASU, NIE BĄDŹMY GŁUCHE NA  ICH POTRZEBY …  takie podejście daje pewność, że  ONI   będą szczęśliwsi. Panowie –  ZAPAMIĘTAJCIE,  TO MUSI  DZIAŁAĆ W OBIE STRONY – wtedy MY także będziemy szczęśliwe. I o to w tym doczesnym życiu chodzi!

Zminimalizowane obopólne zrzędzenie oczyści atmosferę. Niepewnie podpowiadam – za wykładowcą –  mężczyzna to TYP CZŁOWIEKA, który da się zdominować … jeżeli się da… tylko błagam  – subtelnie , bo to osobnicy o delikatnej konstrukcji i  w dodatku  wieczne dzieci  – niech mi to będzie wybaczone, ale ja tylko powtarzam  cytując wykładowcę – mężczyznę, który przecież wie co mówi.

Marek Tracz mocno zaakcentował jeszcze kilka innych mądrości życiowych, które trzeba koniecznie stosować nie tylko od święta. Poznajmy je. Po pierwsze – wyciszające  KOMPROMISY – to najlepszy sposób na domowe zawirowania. SPRAWDZONE – POMAGAJĄ!  Po wtóre – wyrażajmy  w stosunku do siebie pozytywne uczucia, mówmy  sobie miłe słówka, doceniajmy nawet drobne sukcesy, chwalmy  się wzajemnie,  nie pielęgnujmy  w sobie urazów no  i… nie  BÓJMY SIĘ MIŁOŚCI. To przecież czysta przyjemność.

Warto przypomnieć, że ŻYCIE KAŻDEJ PARY SKŁADA SIĘ Z 3 ETAPÓW:

fazy namiętności ( krótka),

–  fazy intymności (też szybko mija),

fazy  zaangażowania –  jeżeli dopomożemy, może trwać do końca życia.

ZRÓBMY WSZYSTKO CO MOŻLIWE, ABY TO TRWAŁO I TRWAŁO!

Tekst i foto mpp.