MYŚLIBORSKI UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU rozpoczął 3 rok swojej działalności. Inauguracja nie zgromadziła, niestety, tłumu myśliborskich notabli. Mimo rozniesionych ponad 30 zaproszeń, tylko burmistrz Arkadiusz Janowicz, dr Julian Witkowski – członek Rady Programowej i zastępca komendanta policji nadkom. Krzysztof Dębiński zaszczycili swoją obecnością tę ważną uroczystość. Nienormalne to zjawisko tak mocno zakorzeniło się w myśliborskim środowisku, że powoli zaczyna być uznawane za NORMĘ. Szkoda. Wiemy, że może być inaczej! Dobrym wzorem do naśladowania powinien być  sąsiadujący z nami Barlinek i Dębno. Trzeba zaznaczyć, że coraz częściej nieobecność przedstawicieli  władz obierana jest  jako, przepraszam za słowa gorzkiej prawdy, lekceważenie, a przede wszystkim niedocenienie  ciężkiej pracy i aktywności społecznej znacznej grupy ludzi , która chce być dostrzeżona i dowartościowana i nie jest to chyba zbyt  wygórowana cena za wcześniej poniesione trudy.

Słuchacze MUTW, na szczęście, nie rozklejają się. Robią swoje. Sprawiają wrażenie jakby byli pozytywnie zaprogramowani. Rozszerzają działalność o kolejne sekcje, nowe formy pracy. Zapraszają do siebie kolejnych wykładowców. Przyjmują w swoje szeregi nowych słuchaczy. Planują wyjazdy, szukają sponsorów. Po cichu liczą, że nikt nie odmówi pomocy. W końcu, to dzięki obecnym emerytom –  członkom MUTW miasto, przez lata, nieźle funkcjonowało. Warto im pomóc! Teraz też pracują nad wizerunkiem miasta.

Za sprawą tancerzy z zespołu tańca terapeutycznego, Myślibórz jest sławiony daleko poza jego granicami. Zespół BABYLON, w tym roku, tańczył już w muszli koncertowej w Świnoujściu, w pięknej sali Centrum Kultury w Stargardzie, w  kościele, w odległym Nowym Warpnie. Wszędzie był doceniony, dopieszczony, podziwiany.  Miejscowe władze nie szczędziły pochwał. Nie były one ani przesadzone, ani na wyrost. To ciężka praca dała takie efekty. Ważne jest również to, że przy okazji tańców odświeżono sobie pamięć o naszym mieście. Czy to mało?

                             Maria Prymakowska – Paluch

Myśliborskie Wieści z dn.31.X.2012r