NOC SWIĘTOJAŃSKA
Spieszymy donieść, że w środowisku myśliborskim znalazła się grupa ludzi z pasją, artystyczną wrażliwością i odpowiednim pomysłem na realizację – już po raz drugi zresztą – spektaklu teatralnego zatytułowanego,, NOC ŚWIĘTOJAŃSKA”.
21. czerwca 2014r. , w późnych godzinach wieczornych, przy niezbyt sprzyjającej pogodzie, na myśliborską plażę przybyło sporo widzów ciekawych efektów kilkumiesięcznych przygotowań. W spektaklu wzięli udział uczniowie myśliborskich szkół podstawowych, gimnazjaliści, nauczyciele, harcerze, tancerze z KTT ,,Estera” oraz tancerze z zespołu tańca terapeutycznego ,,Babylon” działającego przy MUTW. W nurt obchodów świętojańskiej nocy włączył się także ks. proboszcz Janusz Zachęcki i Stowarzyszenie Lider Pojezierza Myśliborskiego.
Głównym organizatorem i pomysłodawcą był Myśliborski Ośrodek Kultury. Jan Sawicki – instruktor MOK- u, reżyser i scenarzysta, wspierany przez pracowników z tegoż Ośrodka Kultury, stworzył widowisko na bardzo wysokim poziomie. Główne role powierzono m.in. studentom MUTW – Jadwidze Bryk i Zygfrydowi Dzięciołowi, którym, tą drogą, przekazujemy słowa uznania za wykonawstwo.
Do grona aktorów dołączył także burmistrz Myś

liborza p. Arkadiusz Janowicz. Występy przeplatano muzyką i tańcem. Mimo późnej pory pięknie tańczyły dzieci z ESTERY. Studenci MUTW zaprezentowali ,,dżajfa” i LETNIĄ IMPRESJĘ ,,PRZED ŚWITEM” idealnie wpasowaną w plażowe klimaty. Jest to popisowy numer tancerek z BABILONU, który dosłownie chwyta za serce. Porywy wiatru i mżawka utrudniała nieco poruszanie skrzydłami , które są najważniejszym rekwizytem w całym układzie tanecznym. Nic to, że mokry piasek wciskał się do butów, nic że wiatr i niepogoda – najważniejsze, że o zespole niezmiennie mówi się dużo i ciepło. Jest to olbrzymia zasługa trenerek – Krystyny Matuszak i Haliny Krasowskiej. Impreza zakończyła się około północy. Tekst mpp.