ZTT ,,BABYLON” TAŃCZY W KSIĄŻNICY POMORSKIEJ
4 listopada 2014 roku w pomieszczeniach KSIĄŻNICY POMORSKIEJ w Szczecinie odbyły się XIII SPOTKANIA REGIONALNE, w ramach których promowało się miasto i gmina Myślibórz. Gospodarzami imprezy byli dyrektor Książnicy Lucjan Bąbolewski, nasz burmistrz Arkadiusz Janowicz i Danuta Borkowska dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myśliborzu
W programie przewidziano filmik o Myśliborzu prezentujący miasto, wystawę twórczości ludowej i artystycznej , w ramach której swoimi bardzo dojrzałymi obrazami mogli się pochwalić studenci MUTW z sekcji plastycznej. Przewidziano również popis małych tancerzy z KTT ,,Estera” działającego przy Myśliborskim Ośrodku Kultury, oraz pokaz taneczny grupy BABYLON.
Pokazano 7 tańców. Wszystko poszło zgodnie z planem, choć tempo pokazu, w tym i zmiana strojów, było bardzo męczące. Nie przeszkodziła nawet , za bardzo, nietypowa, niby – scena między filarami bo jak powiedział p. Stanisław Urbanowski kierownik Wydziału Oświaty – To wy jesteście filarem tego pokazu, stąd i z filarami daliście sobie radę. Padły liczne słowa pochwały, które bardzo lubimy ale jest nam niezręcznie je cytować – no, może za wyjątkiem jednego sformułowania, które i tak już ukazało się w KURIERZE SZCZECIŃSKIM , a brzmiało ono tak – ekscytujący pokaz taneczny. Miód na serce, zachęta do dalszych wysiłków, podziękowanie za trud zawarto w tym jednym zdaniu. Tekst i część zdjęć mpp.