,,KARNAWAŁU NEPTUNA” – WODNE SPOTKANIE POKOLEŃ

15 lutego 2014r. po raz trzeci z kolei, trenerka Dorota Lastowska – Chołocińska zorganizowała wodne spotkanie pokoleń z okazji święta dziadków i babć. Tradycyjnie już, takie spotkania, składają się z dwóch części zabawowych. Jedna odbywa się w sali, druga na basenie. Dodajmy, że  każdego roku mają inną oprawę.

 Na tegoroczną, z ciekawości i potrzeby serca, przybył ze swojego podwodnego królestwa  NEPTUN z całym dworem. Prozerpina Dorota  – żona Neptuna – jako główna pomysłodawczyni i organizatorka z godnością pełniła honory pani domu i pani całej imprezy. Trzeba docenić JEJ wysiłki. Imprezy ma zawsze  przemyślane i dopracowane w drobnych  szczegółach. I tym razem niczego nie mogło zabraknąć zarówno dla duszy jak  i dla ciała!

  Na stołach znalazł się słodki poczęstunek. Zadbały o to słuchaczki naszego uniwersytetu: Maryla Rutkowska Hanna Lesiuk, Krysia Skakun, Teresa Cicha, Dorota Chołocińska, Maria Żygadło. Babcie i dziadków obdarowano pięknymi kwiatami autorstwa nauczycielki Barbary Buchli. Pomysłowo przebrany  Neptun( tak jak i członkowie jego rodziny)  rozdawał cukierki. Dzieciom zaproponowano tworzenie ,,balonikowych cudeniek”. Była również część artystyczna. Wystąpili w niej młodzi tancerze z KTT,, ESTERA” ćwiczący pod opieką Jolanty Czaczka,  śpiewała solistka ze Studia Piosenki działającego przy MOK- u, zobaczyliśmy także  bardzo udany  układ z kołami naszych  słuchaczek  z  Sekcji Gimnastyki Korekcyjnej.

Pokoleniowe zabawy wodne sprawiły wielką uciechę zarówno wnuczętom jak i dziadkom. Czego tam nie robiono! Przeciągano się na pleckach i brzuszku, zanurzano , biegano, bulgotano pod wodą, spieniano wodę rączkami i nóżkami, podskakiwano, była także pogoń za balonikami i wiele innych ćwiczeń, a wszystko po to aby oswoić z wodą i pokazać jakie zabawy przybliżają zdobycie umiejętności pływackich i co można robić z dziećmi nie tylko na basenie aby takie spotkania  na długo pozostały w pamięci.

   Imprezę wsparli sponsorzy:  TOWARZYSTWO PRZYJACIÓŁ,, DWÓJKI” oraz ZACHODNIOPOMORSKI ZWIĄZEK TKKF Szczecin. Tekst mpp.