BAL KARNAWAŁOWY,, WSPOMNIEŃ CZAR’’ 18.I.2014R.

Karnawał  sprzyja ożywionym  spotkaniom  towarzyskim. Przy dobrej muzyce, w gronie dobrych znajomych  można szaleć na parkiecie  nawet  jak się ma nieco więcej niż … DZIEŚCI lat . I tak, wśród słuchaczy MUTW, narodził się pomysł   zorganizowania tematycznej zabawy tanecznej pod hasłem ,, LATA 70 – te’’, którego organizacją  zajęła się  Halina Krasowska.

Zgodnie z pomysłem, na bal do restauracji hotelu ,,PIAST’’, przybyli studenci MUTW wraz z przyjaciółmi przyjaciół w strojach z epoki lat 70 –tych. Wróciły wspomnienia. Naprawdę  było na co popatrzeć. Na parkiecie ,w rytmie starych przebojów, królowały  panie i panowie w strojach  z tamtych lat.

Przepaski , kwiaty we włosach, grochy,  pióra, dzwony, kwieciste bluzki i koszule,  a nawet buty  przypominały minione klimaty.  Warto podkreślić, że   Bożena zainwestowała całe 19.50 zł w sztuczne rzęsy,  kurtuazyjnie  wspomnimy o eleganckim spodnium ( takiej zszytej całościowo garderobie), która przy zdejmowaniu ,w ekstremalnych sytuacjach, wymagała nie lada ekwilibrystyki.

Nie łatwo było wejść w ramy hippisowskiej rzeczywistości. Nie każdy ma duży strych, przepaściste szafy i ,,duszę chomika’’. Większość z nas pozbywa się niemodnych ubrań. Bez  fantazji  i pomocy sklepów z tzw. drugiej ręki byłoby dużo trudniej. Błyszczały Danusia Knoll, Basia Grass, Bożena Wierucka, Halinka Krasowska z mężem Januszem, Dorota Chołocińska z mężem Marianem i … wiele, wiele innych.  Prawie rodzinnie obchodzono urodziny Janki i imieniny Henryka, które zbiegły się z terminem balu.

Z kronikarskiego obowiązku dodam, że nikt nie siedział. Rodzi się pytanie – skąd u tej starszej nieco młodzieży tyle energii i temperamentu? Jesteśmy prawie pewni, że na czas zabawy, wszyscy cofnęli się o 40 lat nie tylko z modą.

Tekst i foto mpp