II ogólnopolski marsz pod honorowym patronatem Andrzeja Biernata – Ministra Sportu i Turystyki i Władysława Kosiniak Kamysza – Ministra Pracy i Polityki Społecznej już za nami.

Głównym organizatorem marszu było Stowarzyszenie ,,Akademia Złotego Wieku” – UTW w Wejherowie. Nasz UNIWERSYTET także podjął wyzwanie a organizacją marszu zajęła się Krystyna Matuszak i Wiesław Sienkiewicz. 17maja , na myśliborskim Rynku, grupa klubu ,,KIJANKI” i grupa wspaniałych dziewczyn na czele z panią Sylwią Lewandowską z ZESPOŁU SZKÓŁ przyłączyły się do MYŚLIBORSKIEJ MILI, która gromadzi rzesze biegaczy z terenu całej Polski.Głównym celem marszu było:
- zachęcanie studentów UTW i całą społeczność lokalną do aktywności sportowej,
- integracja środowiska lokalnego
- promocja czynnego spędzania wolnego czasu : anima sana in corpore sano – w zdrowym ciele zdrowy duch. W tym integracyjnym marszu łączyła uczestników chęć przeżycia czegoś niezwykłego i niezapomnianego. Towarzyszyła wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty, a nade wszystko ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Sprawność fizyczna – mniej wymagana, bo liczyła się radość i uśmiech na twarzy! . Przekonaliśmy się że nie trzeba być zawodowym sportowcem, gdyż najważniejsza jest dobra zabawa! Wspólny spacer wraz z ogromną grupą biegaczy jest naszym sukcesem, Nordic Walking tak działa, zrzeszając ludzi i pozwalając im być zadowolonym i zdrowszym. Niezależnie od powodu dla którego uczestniczyliśmy w marszu czerpaliśmy radość ze wspólnego wysiłku.W Myśliborskej Mili startowało 290 biegaczy. W marszu brała udział 50 osobowa grupa entuzjastów chodzenia z kijami. Wspólnie pokonano 5 –cio kilometrową trasę która biegła ulicami miasta ścieżką przez park, cypel ptasi, wieżę, i brzegiem jeziora. Wzdłuż trasy nie brakowało dopingujących okrzyków.Kijkarze też dopingowali biegaczom biegu głównego Myśliborskiej Mili a szczególnie paniom.
Organizatorom – Krystynie Matuszak, Halinie i Janowi Krasowskim, Wiesławowi Sienkiewiczowi, Krzysztofowi Sobieckiemu – słowa uznania.