WYKŁAD MUZYCZNY
,, SPOTKANIE Z MUZYKĄ SKANDYNAWSKĄ” 29.X. 2013r.

Przyjechał do nas zespół muzyczny Magnusa Anderssona ze Szwecji. Co to było za spotkanie! Powiedzmy szczerze, że  gdyby nie ograniczał nas sufit mokowskiej sali widowiskowej –  odfrunęlibyśmy na dobre.

Tyle pozytywnych doznań, tyle wzruszeń, dobrej energii, ciepła , pięknej spokojnej muzyki na  jednym koncercie to wprost niespotykane. Ten koncert potraktowaliśmy   jako dobrą rozrywkę oraz jako doskonały zastrzyk energii na naszą jesień życia i nadchodzące  jesienne słotne dnie. Będzie co wspominać!

Akordeoniści – wirtuozi  oraz 14 – letnia utalentowana, solistka Matylda (niebywale skromna, jak na dzisiejsze drapieżne czasy, dziewczyna), sprawili, że słuchacze na przemian ocierali łezki, śmiali się, podśpiewywali, podrygiwali, klaskali wcale nie kurtuazyjnie czy grzecznościowo, klaskali –  bo ta spontaniczna reakcja szła w parze z tym co odbierało serce, oczy i uszy.

 Co pewien czas jeden z akordeonistów zmieniał instrument na saksofon lub skrzypce. Rozśpiewana Matylda, z mikrofonem biegała wśród słuchaczy wzbudzając ich podziw i zachwyt. Wspólny śpiew naszej kultowej kościelnej pieśni ,, Liczę na Ciebie Ojcze” – był akcentem integrującym Szwedów z Polakami.  Trzeba dodać, że Magnus Andersson, który jest pastorem luterańskim,  miał wpływ na dobór repertuaru. Porozumiewanie ułatwiła nam tłumaczka p. Anna Ellis .

Tekst i foto mpp.