SPOTKANIE W NEUHARDENBERG

24.VI.2013r. liczna grupa słuchaczy naszego uniwersytetu, skupiona wokół zespołu tańca terapeutycznego BABYLON – korzystając z zaproszenia przyjaciół zza Odry – wzięła czynny udział w lokalnych uroczystościach obchodów 10 – lecia Punktu Informacji Turystycznej Neuhardenberg.

Punkt Informacji oraz Stowarzyszenie Ziemi Neuhardenberskiej swoim zasięgiem obejmuje teren 2000 km2 po obu stronach Odry. Pozwolił na to wspólny projekt niemiecko – polski realizowany od roku 2006. Do projektu zaproszono Cedynię, Bierzwnik, Chojnę, Chwarszczany, Kołbacz i Myślibórz. Turystyka obejmuje m.in. zwiedzanie zabytków sakralnych, zakonów, klasztorów, zamków. Goście korzystają ze zorganizowanych wycieczek. Do dyspozycji są 3 uzdrowiska, liczne restauracje, hotele i oraz rzeczne atrakcje. Aż 20 mln turystów odwiedza rocznie ten region i jest żywotnie zainteresowanych propozycjami oferowanymi przez Stowarzyszenie.

Razem z chórem MELODIA pod dyrekcją p. Bogdana Komorowskiego, tancerzami z Klubu Tańca Towarzyskiego ESTERA , którego opiekunką jest niezastąpiona p. Jolanta Czaczka, włączyliśmy się w nurt jubileuszowych uroczystości.

Pokazaliśmy 4 tańce. Podobały się. Otoczono nas troskliwą opieką. Zapewniono garderoby, napojono, nakarmiono. Nie zabrakło regionalnych dań i domowych wypieków. Należy odnotować fakt, że 2 tancerki zatańczyły tylko dzięki solidarnej pomocy koleżanek. Maryla zapomniała ,,służbowych” spodni, Krystyna ,,służbowych” butów. Oczywiście zdarzyło się to po raz pierwszy ale nie wiadomo czy na pewno ostatni. Należą się podziękowania dla rezolutnej Mirki, życzliwej Basi i uczynnej Joli. Spodnie pasowały, buty były o numer za duże ale musiały pasować. Przy takich koleżankach nawet zapominanie nie bywa zbyt wielkim problemem. Dziękujemy. Tekst i foto mpp.