TANIEC     ŁĄCZY    POKOLENIA

 

Największym hitem tegorocznych Dni Myśliborza, wydarzeniem artystycznym, jakiego jeszcze Myślibórz nie oglądał, był finał projektu „Taniec łączy pokolenia”  – taniec liniowy country na płycie boiska. Tańczyło dwustu trzynastu tancerzy! Dzieci, młodzież i – Urodzeni Trochę Wcześniej.

Autorką projektu, jego główną realizatorką jest p. Krystyna Matuszak. Przekonała do idei wspólnego, integrującego pokolenia tańca, nauczycieli wszystkich szkół myśliborskich. Patronat nad projektem objął Burmistrz Myśliborza Arkadiusz Janowicz. Do przedsięwzięcia nie trzeba było namawiać p. Haliny Krasowskiej –współprowadzącej  Zespół Tańca Terapeutycznego „BABYLON” i p. Bożenę Wierucką – Prezesa MUTW. To właśnie sukcesy zespołu, w którym tańczą słuchacze MUTW, zainspirowały p. Krystynę Matuszak do opracowania tego nowatorskiego projektu.

Próby w szkołach i w Klubie Tańca Sportowego „ESTERA” rozpoczęły się już w grudniu. Przez blisko pół roku tancerze ćwiczyli trudne pas. Ostatni miesiąc trwały próby zsynchronizowania wszystkich grup. A efekt? Oszałamiający!

W rytmie skocznej polki kowbojskiej  wbiegli na stadion z trzech stron  tancerze , tworząc wyrównaną, wielobarwną grupę. Wspólny taniec poprowadzili najmłodsi kowboje: Zuzia Kotrzuba i Kuba Jaśkiewicz z klubu tańca „Estera”.

A taniec? To był radosny żywioł, wdzięk i temperament! Ręce same składały się do oklasków!

Równie porywający był wspólny taniec pod hasłem „Myślibórz kibicuje naszym” do muzyki Stewie Wandera  „I just call to say I love you” i „Koko koko  Euro spoko”. Pewna jestem, że gdyby nasi piłkarze mogli to zobaczyć – na pewno pokonaliby Czechów…

Honorowy patron projektu, Burmistrz Arkadiusz Janowicz nie ukrywał zachwytu, serdecznie gratulując wspaniałego występu wszystkim realizatorom.

A twórcy sukcesu nie zamierzają spocząć na laurach. Na wspólnym spotkaniu panie: Jolanta Czaczka, Mariola Kosiba, Sylwia Lewandowska, Małgorzata Sobiegraj, Lidia Grenda, Eliza Szymańska, Bożena Srokowska, Iwona Sikora i – oczywiście – Bożena Wierucka, Halina Krasowska i Krystyna Matuszak postanowiły zgłosić taniec do Księgi Rekordów Guinnesa.

Jestem dziwnie pewna, że im się powiedzie…J.B.

Artykuł pochodzi z Myśliborskich Wieści.