Z lekkim poślizgiem, z uwagi na rezerwację całego basenu,5.II. 2013r. odbyło się święto babć i dziadków pod egidą naszego uniwersytetu. Przy ścisłej współpracy STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ,, DWÓJKI”, MOK – u i finansowym wsparciu burmistrza miasta i gminy Myślibórz p. Arkadiusza Janowicza udało się stworzyć prawdziwe show. Brała w nim udział sekretarz m i g p. Alicja Prill.

Na pomysł urządzenia takiej nietypowej imprezy wpadła Dorota Lastowska – Chołocińska. Z zaproszenia skorzystało ponad 70 osób. Imprezę podzielono na 2 etapy: suchy i mokry.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERA

Pierwsza część obfitująca w doznania artystyczne, odbyła się dzięki uprzejmości p. dyr. Grażyny Maciejewskiej, w gościnnych progach ,,dwójki”. Gospodarze przygotowali strojnie zastawione stoły oraz prezenciki dla starszego, świętującego pokolenia, własnoręcznie wykonane przez uczniów na zajęciach świetlicowych. Przy słodkim poczęstunku stworzono możliwość podziwiania talentów tanecznych najmłodszego myśliborskiego pokolenia reprezentującego KTT,, ESTERA” nad którym czuwa p. Jolanta Czaczka, oraz próbkę talentu wokalnego solistek ze Studia Piosenki Jacka Wirkowskiego. Oba zespoły działają przy MOK. Aplauz wywołał występ słuchaczek naszego uniwersytetu skupionych wokół sekcji gimnastycznej prowadzonej przez wcześniej wymienianą p. Dorotę. LUDZIE, ILE TE ,,WESOŁE BABCIE” MAJĄ W SOBIE ENERGII, WDZIĘKU I SEKXAPILU !  Tylko pozazdrościć.

SAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERASAMSUNG DIGITAL CAMERA

Część mokrą, basenową podzielono na 2 etapy. Najpierw w wodzie pluskało się 7 maluszków od 1.5 roku do 5 lat. Razem ze swoimi babciami i dziadkami wykonywały 20 minutowy zestaw zabawowych ćwiczeń mających na celu oswojenie z wodą. Płaczu nie było słychać.

DSCN0276 DSCN0263 DSCN0257 

Potem przyszła kolej na dzieci nieco starsze. 16 pociech ze swoimi ,,aniołami stróżami” taplało się w wodzie wykonując ściśle polecenia p. Doroty, którą bardzo wspierała p. Bożena Srokowska. CZY SIĘ PODOBAŁO? BAAARDZO! TO BYŁ STRZAŁ W 10.

Tekst i zdjęcia mpp

DSCN0227