25.V.2013r. NASZA MAŁA OLIMPIADA czyli MIĘDZYUNIWERSYTECKIE ZAWODY PŁYWACKIE

Główną organizatorką całej imprezy, z racji wykształcenia, pasji i zamiłowania do zdrowego stylu życia była Dorota Lastowska – Chołocińska, która na swoje barki wzięła ogrom przygotowań. A wcale nie było  łatwo!

Impreza składała się bowiem aż z 3 części: artystycznej, w czasie której 16 słuchaczek MUTW z sekcji gimnastycznej prowadzonej przez p. Dorotę, zaprezentowało 2 układy przy muzyce z przyborem (gracja i szyk – to tyle i aż tyle na ten temat), części sportowej ( 21osób i 2 uniwersytety – barlinecki i nasz oraz reprezentacja rodzinna z Gorzowa), oraz części konsumpcyjnej  (wszyscy razem + kibice).

   Synchronizacja na medal. Zero dłużyzn i przestojów. Radośnie, wesoło z  elementami zdrowej rywalizacji – jak to na zawodach.

Było na co popatrzeć. Zawody  pływackie rozgrywano w 2 konkurencjach: indywidualnej, na dystansie 50m, w poszczególnych kategoriach wiekowych  (styl bez znaczenia), oraz zespołowej – sztafeta 12 x 25m. Styl także dowolny. Najstarsza zawodniczka miała 83 lata. Brawo Pani Ulu!

Z pucharem, za zwycięstwo w sztafecie, w której także brali udział i nasi studenci, wyjechała reprezentacja Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale każdy z zawodników może być dumny ze swoich dokonań. To sukces  umieć pokonać stres, zmęczenie i narzucony dystans. Nagrodą były dyplomy, medale i …dobra zabawa. Co w tym wszystkim było godne podziwu ? ODWAGA , DECYZJA NA TAK  I SAM UDZIAŁ W ZAWODACH –naszych i barlineckich kolegów.

Projekt OLIMPIADY został zrealizowany wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, a same  zawody mogły się odbyć dzięki pomocy , zaangażowaniu i sponsoringowi Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz, OS i R, SP Nr2 , restauracji ,,Myśliborzanka” oraz młodzieży z Myśliborskiego Centrum Wolontariatu.

Tekst i foto mpp.