INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO MUTW 2012/2013

8.X.2012 r. MUTW, uroczystym spotkaniem w sali widowiskowej MOK, rozpoczęło 3 rok zajęć. Burmistrz M i G Myślibórz p. Arkadiusz Janowicz,obecny na inauguracji, zgodnie z prawdą powiedział – Jesteście o 2 lata młodsi. Przy pełnej sali, dostojnym Gaudeamus w wykonaniu chóru Melodia, rozpoczęliśmy to spotkanie.

Przez wakacje nazbierało się sporo żywotnych informacji, które prezes Bożena Wierucka przekazała zgromadzonym. Z rozmów wcześniej prowadzonych niezbicie wynikało, że studenci bardzo stęsknili się za zajęciami itowarzystwem. Są nowe propozycje zajęć. Sekcja sportowa dla mężczyzn, rękodzielnictwo, teatr i kabaret, oraz zielona sekcja i być może sekcja filmowa – takie konkretne formy pracy, naszym studentom, zaproponował Zarząd do rozpatrzenia.

Nawiązano bliższe kontakty ze Stowarzyszeniem ,,Kamera” ze Szczecina za sprawą filmu, który mieliśmy okazję oglądnąć na inauguracji. Nakręcili go studenci ze szczecińskiego UTW. Integralną częścią filmu był reportaż, który pokazał jak powstaje film przygotowywany i kręcony przez amatorów. Stowarzyszenie pilotowało cały, b. ciekawy, projekt. mpp.