WYCIECZKA DO BUŁGARII, DO KURORTU ZŁOTE PIASKI (31.VIII -11..X.2012)

Myśliborska grupa licząca 23 osoby, razem ze słuchaczami UTW z Gorzowa, piętrowym autokarem klasy LUX, który swobodnie pomieścił 66 osób, w ostatni dzień sierpnia, około godz. 12.30 wyjechała w daleką podróż do Bułgarii.

Całe popołudnie, wieczór i noc, z potrzebnymi i dość długimi z racjitasiemcowych kolejek pod toaletami postojami, spędzono w autokarze. Dłuższy przystanek organizatorzy zaplanowali dopiero na węgierskich termach w HajduszoboszloByła okazja do pławienia się w słońcu – bo pogoda dopisała – i leczniczych wodach( do wyboru, do koloru), od około godz. 9 rano do 17 po południu.

Dalsza droga prowadziła przez terytorium Węgier, Rumunii gdzie przytłaczałytragiczne drogi i jeszcze bardziej tragiczne widoki miast i osiedli, aż do celu, doBułgarii. Znowu całe popołudnie i noc w autokarze. W Złotych Piaskach czekała nas miła niespodzianka – zmiana hotelu na zdecydowanie lepszy.Luksusy w hotelu  Odessos, powoli wyciszały emocje związane z męczącą podróżą.

Do szczęścia było nam potrzebne miejsce na plaży – Morze Czarne jest łaskawe dla turystów –  możliwość spacerów nie tylko  wzdłuż promenady, bogata oferta wycieczkowa( w tym Warna i wieczór bułgarski), baseny przy hotelu, dobre posiłki, drinki, napoje i owoce dostępne przez cały dzień, atrakcje, czytaj: wieczorne wypady do okolicznych lokali,  doborowe towarzystwo i integracja. Luz, wcześniej wspomniany luksus, piękna pogoda,  beztroska,   – ktoś za nas myślał – sprawiły, że dobrze wspominamy ten wyjazd. mpp