Pod takim hasłem przebiegały uroczystości z okazji  DNIA  MATKI w Myśliborskim  Ośrodku  Kultury – 27.V.2011 roku.

W wypełnionej po brzegi sali widowiskowej 3 pokolenia świętowały  DZIEŃ MATKI. Inicjatorkami i głównymi organizatorkami tego muzyczno – tanecznego widowiska były panie Krystyna Matuszak z MUTW oraz Jolanta Czaczka – opiekunka tancerzy z Klubu ESTERA. Prowadzenie – myśliborski udany debiut – Joanna  Matuszak.

Najliczniejszą i chyba najwdzięczniejszą grupą byli najmłodsi tancerze z Estery. Ich występy wywołały takie emocje, że ukradkiem ocierano łzy radości. I nic dziwnego , na sali panowała iście rodzinna atmosfera, a MAMY i babcie czyli  MAMY – MAM , łatwo się wzruszają patrząc na popisy swoich pociech.

Klasę pokazali nieco starsi tancerze. Ich kunszt wzbudzał zachwyt i nutkę nostalgii  –  Boże, żebym to ja chociaż w części potrafiła  tak pięknie przebierać nogami!  Duże emocje wzbudził taniec  break dance oraz występy solistek ze Studia Piosenki Jacka Wirkowskiego.

Na uroczystościach nie mogło zabraknąć, i nie zabrakło ,zespołu tańca terapeutycznego z MUTW, które prowadzą Krystyna Matuszak i Halina Krasowska. Zaprocentowało profesjonalne przygotowanie , skupienie ,gracja i  pełna synchronizacja z muzyką. Po oklaskach można się domyślać, że ,, Ocean Spokoju”, bo tak nazwano ten  układ, z przystojnymi  marynarzami  w tle, perłami  i błękitną  oprawą tancerek bardzo się podobał. Temperament, żywiołowość, seksapil i energetyzujące czerwone stroje senioritek w widowiskowym Flamenco rzucały się w oczy w  drugim popisowym numerze słuchaczek MUTW. BRAWO ! Młodzież, która miała okazję zobaczyć oba te występy  przestała się chyba obawiać upływu czasu i… przepraszam za słowo STAROŚCI. Teraz już wiedzą, że czas można zatrzymać, wigor, figurę także ,ale na to wszystko trzeba sobie ciężko zapracować.