Zaprogramowani na aktywność, z 60- tką i więcej na karku, z werwą, na oko, 40 – latka, tłumnie zjechali do Szczecina, aby przez 2 dni z rzędu, brać udział w imprezie, o której było głośno nie tylko w naszym województwie.

Spośród bogatej oferty, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Myśliborscy chórzyści z chóru ,,MELODIA”, razem z innymi 12 chórami, wybrali udział w Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów, które wymyśliła i którym od paru lat patronuje dr hab. IWONA WIŚNIEWSKA – SALAMON główna organizatorka Targów 60+ .

Tancerki ZTT ,,BABYLON z MUTW, z tańczącą w zespole instruktorką KRYSTYNĄ MATUSZAK oraz niezawodną solistką ANNĄ KRAJEWSKĄ – PĘDZIK, pojechały zaprezentować swoje układy szerszej publiczności, ale to tylko wierzchołek góry lodowej.

Przez te 2, szalone w pomysły dni, setki ludzi mogło się ekscytować, przez 11 godzin, występami różnych zespołów. Wielu zwolenników miał pokaz relaksujących technik Tai Chi, podobnie jak prezentacja technik Nordic walking oraz jogi.

W pakiecie były także bezpłatne specjalistyczne badania, zabiegi upiększające, liczne konferencje, ciekawe wykłady, wystawy. Owacyjnie przyjęto koncert,, ŚPIEWAJĄCYCH FORTEPIANÓW” z duetem Czesław Majewski – Janusz Tylman, gośćmi specjalnymi byli także instrumentaliści z ZESPOŁU HARMONIJEK USTNYCH ,,ANIMATO” ze Szczecina. Przewidziano czas na przerwę kawową i lunch, a wszystko dla podratowania nadwątlonych bieganiem po salach sił. Szkoda, że wszystkiego nie dało się doświadczyć. Część imprez się zwyczajnie zazębiała!

Za patronat honorowy oraz współfinansowanie trzeba dziękować Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego – OLGIERDOWI  GEBLEWICZOWI.

Targi odbywały się w Centrum Dydaktyczno – Badawczym Nanotechnologii ZUT oraz na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej w ścisłym centrum Szczecina.

Zdajemy sobie sprawę z ogromu przedsięwzięcia. Dyrygowanie tym wszystkim było WIELKIM WYZWANIEM, ale dla dyrygentki z wykształceniem w tym kierunku, dr hab. IWONY WIŚNIEWSKIEJ – SALAMON – Prezes Zarządu Fundacji ,,MORZE KULTURY”, patrzącemu z boku uczestnikowi ,wydawało się łatwizną. Nie do końca znamy Panią Doktor i JEJ możliwości, ale co już wiemy, to, z kronikarskiego obowiązku, wypunktujemy.

Kobieta – muzyk, dyrygentka zakochana w chórach, łącząca ludzi śpiewem, minister spraw wszelakich, spontaniczna, żywiołowa, z milionem pomysłów gotowych do realizacji

A ponadto uszczęśliwia, mobilizuje, chwali, nagradza, zaskakuje szczerością do bólu. Krytyczna wobec innych, ale siebie też nie oszczędza. Istny karabin maszynowy z całą serią pozytywnych emocji.

Skupiła wokół siebie ludzi z podobną pasją do działania.

No i wszystko zagrało. Myśliborscy chórzyści z chóru ,,MELODIA”, któremu przewodzi BOGDAN KOMOROWSKI wyjechali ze Szczecina wysoko usatysfakcjonowani ZAJĘTYM I MIEJSCEM w kategorii chóry mieszane i jakby tego było mało przyznaną NAGRODĄ SPECJALNĄ za najlepiej wykonany utwór patriotyczny …. , a konkurencja była silna tego roku. GRATULUJEMY!

Tancerki z zespołu BABYLON, chociaż nie brały udziału w konkursach, dały z siebie wszystko. Brawa i uznanie publiczności oraz ciepłe słowa z ust pani IWONY, były dla nich najwyższą nagrodą. Cieszymy się, że coraz więcej osób nas lubi i rozpoznaje. Cieszymy się z nowych przyjaźni, jesteśmy pewni, że zdobyte na TARGACH 60+ kontakty

zaowocują w niedalekiej przyszłości.

Maria Prymakowska – Paluch