W piątkowy wieczór, 28 września 2018 roku, realizując zadanie ,,Muzyka – nasz wspólny język” cykl przygotowań i wyjazdów do filharmonii , Myśliborski Ośrodek Kultury, po raz kolejny, zorganizował wspólny wyjazd, tym razem, do Filharmonii w Szczecinie na niepowtarzalny koncert w ramach II edycji Meisinger Music Festival.

Prezentowano głównie muzykę polską. Usłyszeliśmy koncert skrzypcowy nr 1 fis – moll op.14 Henryka Wieniawskiego w nieprawdopodobnie mistrzowskim wykonaniu Soyoung Yoon, młodej koreańskiej skrzypaczki o światowej sławie. Jest koncertującą solistką, najlepszą skrzypaczką swojego pokolenia, zdobywczynią wielu prestiżowych nagród, aktualnie związaną z Orkiestrą Symfoniczną w Bazylei. Jej wirtuozeria nie ma sobie równych.

Wysłuchaliśmy także Chaconne muzyczne arcydzieło znanego i cenionego kompozytora Krzysztofa Pendereckiego, napisane po śmierci papieża Jana Pawła II, upamiętniające osobę naszego wielkiego rodaka.

W programie była również czteroczęściowa VIII Symfonia Aleksandra Tasmana z 1948 roku zamówiona przez XII Biennale w Wenecji.

Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie dyrygował Michał Maciaszczyk – skrzypek i dyrygent rozpoznawalny z racji swoich brawurowych interpretacji i wrażliwości na barwę dźwięku, koncertujący po całym świecie.

Taką najprawdziwszą ucztę duchową przeżyliśmy dzięki poczynaniom głównego organizatora i koordynatora w jednym Myśliborskiego Ośrodka Kultury. Przedsięwzięcie to zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na koncert pojechali przedstawiciele Myśliborskiego Uniwersytetu