ACH, CÓŻ TO BYŁO ZA WIDOWISKO!…

„Napiszę do ciebie z dalekiej podróży” – to najnowszy projekt Krystyny Matuszak. Nasza wspaniała, niestrudzona scenarzystka, choreograf i tancerka znów nas zaskoczyła fantastycznym, międzypokoleniowym spektaklem wokalno-tanecznym.
Pozostanie Jej tajemnicą, jak potrafiła zaprosić, ba! zapalić do tego projektu świetnych współpracowników: Jacek Włosek – współtworzył scenariusz, napisał znakomite dialogi i jako konferansjer, zarazem narrator poprowadził całość. Bezbłędny montaż, dźwięk i światła – to zasługa Piotra Siewruka. Choreografia i kostiumy – to dzieło Krysi Matuszak, Haliny Krasowskiej, Joli Czaczka i Karola Czaczka oraz Adrianny Prygoń. Widowisko zabrało nas, zachwyconych widzów, w podróż przez czas i przestrzeń.
Młode małżeństwo, Kasia i Dominik (w tych rolach Asia Matuszak i Rafał Topolski) odziedziczyło po ciotce Klotyldzie dom, a w nim szafę z walizą pełną starych listów i pocztówek z pozdrowieniami z całego niemal świata.
Młodzi czytają te pozdrowienia i – wywołują z ciemności tancerzy i piosenkarzy. A każdy taniec, każda piosenka przywołuje dawny czas, dawne wspomnienia i sentymenty, stanowi cudowną ilustrację zapisanych listów. Mnie i pewnie nie tylko mnie, oczarował wspaniały taniec motyli, ilustrujący pocztówkę z Prowansji. Tańczyły pełne gracji i wdzięku panie z „Babylonu” i przeurocze maluszki z przedszkola „Misia Uszatka”. Gorący aplauz wzbudzili również tancerze z „Estery” i młodzi hip-hopowcy z grupy „Born to fly”. Zachwycały piosenki w wykonaniu Oli Fodemskiej oraz Antoniego Płaczka i Agnieszki Wieruckiej z klubu piosenki. A tytułowy utwór – „Napiszę do ciebie z dalekiej podróży” – opracował i nagrał Mirek Wirkowski.
O, tak !!!. To wspaniałe widowisko nie miało słabych stron! Mam nadzieję, że będzie jeszcze w przyszłości powtórzone. Jeśli tak, to ja na pewno powtórnie go obejrzę. I serdecznie wszystkich zachęcam!
P.s. Burmistrz Myśliborza, p. Piotr Sobolewski nagrodził tancerki „Babylonu” w uznaniu ich zasług w promocji naszego miasta. Te wspaniałe Panie są znakomitymi ambasadorkami Myśliborza!
JaGodaBe
Zdjęcia: Alicja Schroeder