Pływać każdy może, jeden lepiej, drugi nieco gorzej, ale żeby się o tym przekonać, trzeba wejść do wody w towarzystwie ludzi z podobną pasją.

Taka właśnie okazja nadarzyła się 3.VI.2018 roku, w Myśliborzu, mieście posiadającym od wielu lat nie tylko krytą pływalnię, ale także osoby z żyłką organizatorów, pasjonatów i jednocześnie miłośników zdrowego stylu życia.

Te wszystkie cechy doskonale łączy w sobie DOROTA LASTOWSKA – CHOŁOCIŃSKA Prezes TKKF Klub Senior działający przy MUTW, inicjatorka i główna organizatorka NASZEJ MAŁEJ OLIMPIADY PŁYWACKIEJ. Dzięki Jej determinacji i wytrwałości, to sportowe wydarzenie odbywa się już po raz 8.

Trzeba podkreślić, że impreza jest bardzo wyczekiwana z racji panującej tu atmosfery, miłego towarzyskiego spotkania i możliwości sprawdzenia, po raz kolejny, swoich pływackich umiejętności co w swoich wystąpieniach mocno akcentowali GRAŻYNA MAZURKIEWICZ – przedstawicielka UTW z Polic i JÓZEF BEDNARZ – reprezentant UTW Goleniów.

W OLIMPIADZIE wzięło udział w sumie 50 zawodników ze wspomnianych wcześniej uniwersytetów trzeciego z Goleniowa i Polic – obie reprezentacje w zmiennych składach, są z nami od samego początku i oczywiście reprezentacja z Myśliborza. Zawodnicy startowali w konkurencjach indywidualnych i w sztafecie.

Myśliborski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali: Jan Osiecki, Maria Słoboda, Antoni Paluch, Marian Chołociński, Józef Mackiewicz, Maria Puzyniak, Teresa Iwan, Jerzy Pośpiech, Stefan Kowalczyk, Helena Połeć, Krystyna Pindral, Teresa Miśkiewicz, Halina Kłodawska i Ryszard Kociach.

Główną nagrodą, o którą zawzięcie walczono był PUCHAR BURMISTRZA MIASTA i GMINY MYŚLIBÓRZ – PIOTRA SOBOLEWSKIEGO, a oprócz tego dyplomy, medale i drobne upominki.

Tak naprawdę, PUCHAR był miłym dodatkiem. Główną nagrodą, wartą podkreślenia, było podjęcie wyzwania i sam udział w OLIMPIADZIE PŁYWACKIEJ ludzi z półki 60+.

Inicjatywie sprzyja wiele osób. To dzięki ich czynnemu i finansowemu wsparciu mogła ona ujrzeć światło dzienne. Podziękowania kierujemy pod adresem UM i G Myślibórz, państwa WIESŁAWY i EDWARDA MALINOWICZÓW właścicieli firmy drogowej MALDROBUD, radnej p. WIESŁAWY ŚCIBIORSKIEJ. Wydajnie pomagał także Ośrodek Sportu i Rekreacji, Myśliborski Ośrodek Kultury, SP Nr 2 w Myśliborzu oraz grupa młodych wolontariuszy.

Atrakcją spotkania był popis grupy gimnastyczek MYŚLIDOREK, które na murawie , przed basenem pływackim, pokazały 2 układy. Znany i lubiany DZIKUSKI oraz nieznany, ale już lubiany układ ze skakankami. BRAWO! Podobałyście się wszystkim!

W cieniu drzew, w pogodnym, radosnym nastroju, przy wspólnym stole ze słodkim poczęstunkiem, oczekiwano na rozpoczęcie zmagań.

Nasi uniwersyteccy sędziowie, którymi dyrygowała p. DOROTA – Sędzia Główny, czuwali nad sprawnym przebiegiem zawodów, w wyniku których wyłonili się tegoroczni zwycięzcy. Z PUCHAREM wyjechali zawodnicy z POLIC. BRAWO! Twardo gonili ich pływacy z Goleniowa i oczywiście z Myśliborza, ale laureaci są tylko jedni.

Trzeba jednak wspomnieć o naszych najlepszych zawodnikach. W swoich kategoriach bezkonkurencyjni byli MARIA SŁOBODA – I m, MARIAN CHOŁOCIŃSKI – I m i KOCIACH RYSZARD – I m, HALINA KŁODAWSKA uplasowała się na miejscu II. GRATULUJEMY zwycięzcom  i pozostałym za odwagę, chęć rywalizacji, siły i zapał, który był widoczny w czasie zawodów.

Miła atmosfera panowała do końca. Rozmowy kontynuowano przy smacznej zupie regeneracyjnej, uściski wymieniano przy rozdawaniu nagród i upominków, wymieniano się nawet numerami telefonów, a to jest ewidentny znak, że zawarte zostały nowe znajomości, które przetrwają do następnych zawodów.

Maria Prymakowska – Paluch