Już po raz 7. uniwersytecki kabaret ,,STARSZAKI”, ze swoim prapremierowym programem pokazał się, tym razem, dnia 15. maja 2018 roku, na uroczystym spotkaniu z okazji DNI BIBLIOTEKARZY, które zwyczajowo odbyło się w czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Myśliborzu.

Przemyślenia, o wydźwięku prześmiewczo filozoficznym, na temat konkretnych życiowych zagadnień, grupa kabaretowa dyskretnie forsuje w każdym ze swoich nowych programów. Tak było i tym razem. Wychodzimy z założenia, że coś w pamięci widzów musi przecież pozostać na dłużej!

Tegoroczną, rozpatrywaną na wesoło myślą przewodnią, była z jednej strony PRACA, z drugiej słodkie NIERÓBSTWO. Co lepsze? A któż to wie? Ponoć praca uszlachetnia, ale lenistwo … uszczęśliwia.

Młodzi pracusie mogą tylko pomarzyć o lenistwie, my emeryci możemy je uskuteczniać, ale o dziwo … imamy się różnych zajęć, aby uciec od nicnierobienia. ŚMIESZNE, PRAWDA!

Oświadczamy, że zgnuśnienie nie jest naszym celem, tak samo jak bezczynność czy nieangażowanie się w życie społeczne. Dowodem na to jest działalność członków KABARETU ,,STARSZAKI”.

Silna 7. osobowa – poniekąd elitarna grupa, do której przynależą ZYGFRYD DZIĘCIOŁ( nowy , bardzo udany,, nabytek”), DANUTA DUTKIEWICZ – KISIEL, KAZIMIERA KARLIŃSKA – SITARZ, DOROTA LASTOWSKA CHOŁOCIŃSKA, niżej podpisana MARIA PRYMAKOWSKA – PALUCH, HENRYK PIWPWARCZYK oraz pełna energii i pomysłów reżyserka i autorka scenariusza JADWIGA GODLEWSKA – BRYK brylowała w bibliotecznych przyjaznych pomieszczeniach – aż miło. Kabarerciarzom służy współpraca z muzykiem BOGDANEM KOMOROWSKIM, a przede wszystkim z wyjątkowo cierpliwym akompaniatorem JACKIEM WIRKOWSKIM.

Śmiech, włączanie się w wspólne śpiewy, spontaniczne oklaski, pochwały i życzliwe słowa świadczą o tym, że znowu trafiliśmy w 10.

W oczach widzów jesteśmy swobodni, wyluzowani, naturalnie dowcipni, bez tremy. My wiemy, że tak jest – no może PRAWIE, a wiadomo PRAWIE robi wielką różnicę! Trzeba zatem mniemać, że to, co i jak robimy, jest już, po siedmiu latach, profesjonalne (prawie).

Wtorkowe spotkanie zwieńczyły rozmowy przy słodkim poczęstunku, o który zadbały miłe panie bibliotekarki. Miłe sercu były drobne upominki wręczone przez dyrektora obiektu – STANISŁAWA URBANOWSKIEGO i przedstawiciela UM i G Myślibórz – DARIUSZA WRÓBLA – Naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Organizacyjnych.

Bibliotekarzom z okazji ICH święta CZEŚĆ PRACY, która WAS naprawdę USZLACHETNIA i spotkania na emeryturze, która z kolei NAS naprawdę USZCZĘŚLIWIA!

Maria Prymakowska – Paluch