Słuchacze Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, od 7 lat, korzystają z uprzejmości CENTRUM USŁUG DORADCZYCH Euroregionu Pomerania w Myśliborzu i w ramach Projektu Unijnego INTERREG V A, wyjeżdżają, tym razem – 20.X.2018 roku na TARGI do Poznania , które odbywały się pod hasłem VIWA! SENIORZY.

Wyjazd ,w 85% współfinansowała UNIA EUROPEJSKA, 15% dołożyła GMINA MYŚLIBÓRZ. Nad organizacją wyjazdu czuwały panie z CENTRUM – WIOLETTA URBAN i MARTA TRZECIAK. Dziękujemy!

Te największe w Polsce Targi Produktów i Usług są adresowane głównie do seniorów, choć, wśród zwiedzających, dało się zaobserwować grupy ludzi dużo młodszych.

Dziesiątki stoisk na dużej hali działało jak magnez – oblegali je zewsząd zwiedzający. Wszystko ciekawiło. I szeroko pojęta profilaktyka zdrowotna, i lecznictwo z ziołolecznictwem, i nowoczesne metody rehabilitacji, i oferty sanatoriów, wczasów leczniczych. Oferty szpitali z geriatrią w tle oraz oferty domów spokojnej starości też budziły zainteresowanie.

Ciekawiła turystyka, propozycje wycieczek krajowych i zagranicznych, przyciągały uwagę pasje, wabiło rękodzieło, intrygowało bezpieczeństwo, dbanie o kondycję i urodę z zabiegami i kosmetykami włącznie.

Bogactwo ofert przyprawiało o zawrót głowy! Był czas, aby to wszystko, no prawie wszystko, ogarnąć. Był także czas na taniec, relaks, pokaz mody, niezapomniane popisy chórów i koncert SKALDÓW.

Zadbano o catering, co nigdy nie było mocną stroną poznańskich targów. Słuchacze MUTW mogą obserwować zmiany organizacyjne, te możliwości dają im wieloletnie przyjazdy.

Co się nie zmieniło wcale?

TRAKTOWANIE STARSZYCH LUDZI WYCZEKUJĄCYCH POD DRZWIAMI NA GWIAZDĘ WIECZORU!

Zawsze jest tłok, przetrzymywanie do ostatniej chwili, na stojąco, w zaduchu i nerwach, dużo poza czasem – wszak artyści są humorzaści i z punktualnością u nich nie jest najlepiej. Zmęczenie i zniechęcenie spowodowało gorszy odbiór artystów, a zasłyszane komentarze lepiej nie przytaczać!

TO TRZEBA ZMIENIĆ!

Chyba, że są jakieś poważne przeciwwskazania do wcześniejszego wejścia? Może warto skorzystać z doświadczeń filharmonii i teatrów, które są przykładem wielkiej KULTURY. Tam wchodzi się przecież spokojnie, płynnie i bez paniki w oczach!

Dobrze, że wiedza, adresy i kontakty zdobyte na TARGACH będzie można wykorzystać w życiu!

Maria Prymakowska – Paluch