Alternatywą dla długich listopadowych wieczorów w domu przy telewizorze lub komputerze, było towarzyskie spotkanie w kawiarni Woja Myślibora przy muzyce, tańcach, lampce wina, kawie i ciasteczkach. Na spotkanie 24 listopada przyszło ponad 40 osób. Dziękujemy pani DOROCIE WOLANIN – Dyrektor Myśliborskiego Ośrodka Kultury za udostępnienie lokalu.

Inicjatywa muzycznego wieczoru wyszła od HALINY WIRKOWSKIEJ, którą poparł Zarząd, wsparł osobisty małżonek MIROSŁAW WIRKOWSKI – główny gospodarz wieczoru, a potem w nurt przygotowań włączył się krąg zainteresowanych. Było pięknie!

To MIREK zaproponował, aby bohaterem wieczoru był król tanga JERZY PETERSBUSRKI ( 1895 – 1979) i to do Jego sugestii dopasowano cały scenariusz.

W programie wieczoru, oprócz informacji o życiu i twórczości Jerzego Petersburskiego, znalazły się popisy solistów – amatorów życzliwie przyjętych przez przybyłych gości i gromadny śpiew całej sali – w zbiorowym wykonaniu usłyszeliśmy dwa przeboje sprzed lat: ,,Małą niebieską chusteczkę” i ,,Młodym być”. Popularne piosenki, i tym razem, chwyciły za serce.

Śpiewali, dodajmy pięknie, DOROTA i MARIAN CHOŁOCIŃSCY i niżej podpisana, czuwająca, wspólnie z Mirkiem, nad artystyczną częścią spotkania. Zaprezentowano przeboje: ,,Ta

ostatnia niedziela”, ,,Już nigdy”, ,,Odrobinę szczęścia” i ,,Andrusowskie tango”.

A potem były pląsy i zapowiedź kolejnych spotkań przy muzyce. Sprzeciwów nie odnotowano!

Maria Prymakowska – Paluch