W narodzie nie ginie tradycja obchodów 1 MAJA, upamiętniającego robotnicze święto, którego korzenie sięgają, odległego, 1889 roku.

Nie ma wprawdzie szumnych pochodów, zabaw na dechach, pikników w parku, kolorowych jarmarków, ale są inne, nie mniej radosne spotkania.

Tym razem, mieszkańców Myśliborza, w dniu majowego święta, można było spotkać w SZKUNERZE nad jeziorem. Spodobał się wspólny projekt Myśliborskiego Ośrodka Kultury, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, Muzeum Pojezierza Myśliborskiego oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji o czym świadczył tłum ludzi przybyłych na zapowiadane wcześniej występy utalentowanych, zupełnie młodych i trochę starszych, Myśliborzan.

Myślibórz ma się czym pochwalić. Niewątpliwą dumą są tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego ,,Estera”, soliści ze Studia Piosenki Jacka Wirkowskiego, niezawodna – p. Alina Oszczyna z dźwięcznym, ciepłym głosem i ciekawym repertuarem oraz Zespół Tańca Terapeutycznego,, BABYLON” z Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którym kieruje i choreografię układa p. KRYSTYNA MATUSZAK.

BABYLONKI zaprezentowały dwa zamaszyste, ogniste tańce cygańskie. Mimo niesprzyjającej, wietrznej pogody wierni widzowie dotrwali do końca. Nie szczędzili ani braw, ani komplementów, zarówno za stroje jak i za samo wykonanie układów. Ponoć młodniejemy na scenie! Za wszystkie miłe słowa dziękujemy, cieszymy się z rozszerzającego się grona fanów. Dla takich chwil warto wyciskać przysłowiowe siódme poty na dość intensywnych próbach.

Maria Prymakowska – Paluch