Wzorem poprzednich lat oraz zgodnie z wieloletnią tradycją – pisze do DOROTY LASTOWSKIEJ – CHOŁOCIŃSKIEJ naszej Prezes Ogniska TKKF Klub Senior Myślibórz, który działa przy Myśliborskim UTW Prezes Zarządu Zachodniopomorskiego Związku TKKF KRZYSZTOF SZYSZLAK – zapraszam na największe doroczne spotkanie działaczy TKKF i samorządowców z naszego województwa oraz z całego kraju.

Takie zaproszenie nie mogło pozostać bez odpowiedzi. Dorota zmobilizowała do wyjazdu 14 osób , które starały się jak mogły najlepiej działać na rzecz Ogniska i tak zaczęła się ich 3- dniowa przygoda w Międzyzdrojach. Z kronikarskiego obowiązku należy odnotować, że takie spotkania organizował również poprzedni Prezes ZZ TKKF – TOMASZ WOŁOSZCZUK.

Bogaty program przewidział uroczyste podsumowanie ,,XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2018 oraz ,, X Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich” z rozdaniem pucharów, listów pochwalnych i podziękowań. Swoją obecnością imprezę zaszczycili ważni przedstawiciele miast i gmin biorących udział w Turniejach, przedstawiciel Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz znany nam z wykładów prof. BOGUSŁAW LIBERADZKI Wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z małżonką. Był nawet sprzyjający czas na osobiste rozmowy z Profesorem.

Na uroczystym spotkaniu Prezes – DOROTA wręczyła podziękowanie Prezesowi – KRZYSZTOFOWI SZYSZLAKOWI za wyczuwalną opiekę i dobrze układającą się współpracę na linii Ognisko Myślibórz – Zarząd Szczecin.

Na seminarium, w którym brali udział przedstawiciele samorządów oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, rozmawiano na temat roli i miejsca sportu w samorządzie lokalnym. Poruszono także ważny problem finansowania imprez o charakterze sportowo – rekreacyjnym.

Tradycją takich spotkań jest występ artystyczny gwiazdy estrady. Tym razem goszczono i podziwiano WOJCIECHA GĄSOWSKIEGO. Długo będzie się wracać wspomnieniami do uroczystego wieczoru przy muzyce w eleganckich progach Hotelu AURORA. W spotkaniu uczestniczyło około 300 osób. Było z kim wymieniać doświadczenia i poglądy nt. idei popularyzacji sportu powszechnego, obejmującego każdy wiek, ten dojrzały – jak w przypadku słuchaczy uniwersytetów trzeciego wieku – również. Trzeba tylko mieć w swoim gronie pasjonatkę z fachowym wykształceniem, która porwie i poprowadzi ,, do boju”. My mamy DOROTĘ! Niech Ci zdrowie długo służy, a i chęci nie opuszczają – Dorotko!

W czasie pobytu, mimo mało sprzyjającej aury, nie zabrakło długich spacerów, nie tylko nad morzem. Gdzie jak gdzie, ale w gronie sportowych działaczy, ruch na świeżym powietrzu to obowiązek! Dziękujemy organizatorom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby wszystko zapiąć na przysłowiowy ostatni guzik. I zapięli!

Maria Prymakowska – Paluch