Dobrze układająca się, od lat, współpraca pomiędzy dwoma uniwersytetami trzeciego wieku: stargardzkim i myśliborskim, poparta wzajemną nutką sympatii i podziwu – oba stowarzyszenia działają bardzo prężnie i słychać o nich w całym województwie zaowocowała kolejnym spotkaniem na tzw. szczeblu.

Nasz zespół taneczny BABYLON, kierowany przez KRYSTYNĘ MATUSZAK, został zaproszony do wzięcia udziału w uroczystości,, SENIORZY DLA NIEPODLEGŁEJ”, która odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury 23.X. 2018 roku.

Tancerki z Myśliborza włączyły się w nurt uroczystości w wyjątkowo doborowym towarzystwie. Na dużej scenie Centrum Kultury, przy zapełnionej po brzegi widowni – wśród której był prezydent Stargardu RAFAŁ ZAJĄC wystąpił również zespół taneczny SENIORITY ze Stargardu (brawo, brawo), Wasz polonez i walc poruszył publiczność, nie zawiódł kabaret i grupa teatralna, wzruszył chór BELCANTO, a popisu orkiestry ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego można Wam szczerze zazdrościć. Gratulujemy!

Myśliborski zespół też czuł się dowartościowany. Brawa, komplementy i liczne słowa uznania robią swoje – podnoszą tancerkom i samoocenę, i … poprzeczkę. To pozytywne zjawisko. W Stargardzie pokazano 3 układy taneczne, które wzbudzają najwięcej pozytywnych emocji. Tym razem było podobnie.

Dziękujemy za zaproszenie prezesowi SUTW – p. STANISŁAWOWI BARTOSIKOWI, ale szczególnie ciepło dziękujemy zaprzyjaźnionej z nami wiceprezes HALINIE GĘBKA . Osobne ukłony za przesłane zdjęcia kierujemy pod adresem p. HONORATY ŁAWNICKIEJ z SCK.

Miło było u WAS gościć.

Maria Prymakowska – Paluch