To już II Zachodniopomorskie Spotkania Artystyczne Seniorów,, SAS 2018”, które w ostatnich czasach, ożywiły dostojne mury szczecińskiego Domu Kultury 13 Muz.

Zainicjowała je, przed rokiem, grupa aktywnych szczecińskich seniorów, traktując to przedsięwzięcie jako dodatkową ofertę kulturalną miasta skierowaną, przede wszystkim, do osób starszych, zarówno wykonawców jak i odbiorców.

Trochę faktów.

W roku ubiegłym w Spotkaniach Artystycznych Seniorów – SAS 2017, po raz pierwszy, spotkali się dojrzali studenci skupieni wokół UTW z terenu naszego województwa, prezentując szerszej publiczności swoje dokonania. Spodobało się, chwyciło za serce no i Rada Programowa Salonu Artystycznego Seniorów nie miała już wyjścia. Podjęła wyzwanie wprowadzając do programu Domu Kultury 13 Muz, comiesięczne wieczory artystyczne dla seniorów.

Aktorami, organizatorami i czułymi opiekunami zaproszonych grup spoza Szczecina ,czego ZTT BABYLON z Myśliborza doświadczył na własnej skórze, są dojrzali studenci UTW. Gratulacje, za bogactwo ofert i za wzorcową wręcz organizację spotkań kierujemy pod adresem Rady Programowej!

W luźnych rozmowach, prowadzonych przed i po koncercie, wielokrotnie podkreślano, że proponowana na wieczorach artystycznych poezja, film, kabaret, taniec, muzyka, wystawy plastyczne zaspokajają gusta nawet najwybredniejszych seniorów, którzy nareszcie mogą, w kulturalny sposób, w miłym towarzystwie, spędzić wolny wieczór.

W ramach II Spotkań Artystycznych Seniorów ,,SAS 2018 do Klubu 13 Muz , zaproszony został zespół taneczny ,,BABYLON” z UTW z Myśliborza, który dnia 13.VI. 2018 roku, pojechał do Szczecina w towarzystwie prezesa MUTW JANUSZA WINIARCZYKA.

Zaprezentowano 5 tańców. Przeplatała nas śpiewająco zaprzyjaźniona z zespołem młoda, utalentowana solistka ANNA KRAJEWSKA PĘDZIK.

Scena w nastrojowej Sali Kominkowej nie pozwalała wprawdzie na szerokie, zamaszyste ruchy jakie obowiązują nas przy cygańskich tańcach i układach ze skrzydłami, ale nie było źle, dałyśmy z siebie wszystko i myślę, że widzowie nie dostrzegli przestrzennych kłopotów tancerek.

Gratulacje odbierały tancerki i nasza choreograf KRYSTYNA MATUSZAK. Nie szczędzono ciepłych słów uznania, zachwycano się strojami, scenicznym ruchem, a przede wszystkim choreografią i płynnością ruchów. Nie będę przytaczała słów pełnych zachwytów, bo … nie wypada, ale psychiczną podbudowę, na przyszłość, mamy dość solidną.

Skorzystaliśmy z okazji i oglądnęliśmy spektakl teatralny o życiu naszej noblistki Marii Skłodowskiej – Curie. Warto było! Nawiązane zostały nowe kontakty, które – mamy nadzieję – zaowocują w niedalekiej przyszłości.

Organizatorom dziękujemy za gościnę i rodzinną atmosferę.

Maria Prymakowska – Paluch