SPOTKANIE Z DZIELNICOWYMI KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W MYŚLIBORZU pod hasłamiBEZPIECZNY SENIOR i DZIELNICOWY BLIŻEJ NAS 9.I. 2018 r.

Na spotkanie przybyła AGNIESZKA STRZEMECKA – Kierownik Rewiru Dzielnicowych wraz z dzielnicowymi:

TOMASZEM KOPROWSKIM sprawującym pieczę nad miejską dzielnicą nr 2 ( telefony kontaktowe – 95 747  7539 oraz 571 323 857, który jest zawsze aktywny podczas służby obchodowej),

MARCINEM ROBAKIEM – miejskie dzielnice nr 1 i 3 (telefony 95 747 7525 oraz 571 323 862),

ARKADIUSZEM CHOLEWĄ z dzielnicy nr 5 – teren wiejski gminy Myślibórz ( 95 747 7527 oraz 571 323 861),

– ALEKSANDREM SOCHACKIM z dzielnicy nr 6 – teren wiejski gminy Myślibórz ( 95 747 7526 oraz 571 323 859).

Na seniorów, zewsząd, czyhają coraz bardziej wyrafinowani i bezwzględni oszuści, którzy regularnie doskonalą metody i sposoby wyłudzenia pieniędzy. Bazując na łatwowierności, emocjach, dobrym sercu i nieznajomości realiów ludzi w podeszłym wieku – ograbiają ich często z dorobku całego życia.

Mimo wielu apeli w mediach i nagłaśnianiu przykrych zdarzeń seniorzy nadal ulegają ,, wyłudzaczom”. Skąd o tym wiemy? Właśnie z informacji radiowych, prasowych i programów telewizyjnych tak chętnie oglądanych przez ludzi starszych. Co pewien czas pokazywane są zrozpaczone ofiary, które dały się złapać metodą – na wnuczka, na policjanta, na prokuratora, na tańsze opłaty, na pracownika socjalnego, na promocyjne okazje poprzedzone spotkaniem np. w restauracji, na ,,montera”… Pomysłowość oszustów  zdaje się nie mieć końca, podobnie jak nasza ŁATWOWIERNOŚĆ!

Prowadząca spotkanie p. AGNIESZKA STRZEMECKA w sposób bardzo przejrzysty przedstawiła drogę postępowania w przypadku gdy możemy mieć przeczucie, że… COŚ TU JEST NIE TAK!

A droga jest prosta – najpierw sprawdzamy informację jak najbliżej źródła, weryfikujemy ją telefonicznie z rodziną bądź policją. Zostały podane telefony kontaktowe do dzielnicowych. Mamy je nie tylko na naszej stronie, ale i na rozdanych wcześniej pisemnych wykazach dzielnic z danymi naszych policyjnych ,, opiekunów.

NIGDY, BEZ SPRAWDZENIA u źródła, TELEFONICZNEJ INFORMACJI np. o nieszczęściu ( DOMNIEMANEGO) wnuczka NIE WYBIERAJ PIENIĘDZY Z BANKU! MOŻESZ ICH JUŻ NIGDY NIE ZOBACZYĆ, ani TY, ani tym bardziej TWÓJ PRAWDZIWY WNUCZEK!

PAMIĘTAJ – PRAWDZIWY POLICJANT NIGDY NIE ZGŁOSI SIĘ DO CIEBIE PO PIENIĄDZE!

NIE PODPISUJ UMÓW BEZ DOKŁADNEGO PRZECZYTANIA NAWET TEGO CO JEST NAPISANE BROBNYM DRUKIEM!

NIE WPUSZCZAJ DO MIESZKANIA DOMOKRĄŻCÓW! TO PRZEBIEGLI LUDZIE!

STANOWCZO ODMAWIAJ PROPOZYCJOM O RÓŻNYCH OKAZYJNYCH PROMOCJACH OPŁATOWYCH I ZAKUPACH PRZEZ TELEFON!

ZASTANÓW SIĘ CZY WARTO BRAĆ UDZIAŁ W POKAZACH I KUPIĆ JAKĄŚ KOLEJNĄ BEZUŻYTECZNĄ DLA SIEBIE RZECZ ( CZĘSTO dla ,, ułatwienia” NA RATY) TYLKO DLATEGO, ŻE TERAZ JEST CUDOWNA KU TEMU OKAZJA!

PAMIĘTAJ, ŻE MASZ 14 DNI NA ODWOŁANIE SIĘ OD PODJĘTEJ POCHOPNIE DECYZJI!

Na spotkaniu poznaliśmy naszych dzielnicowych, była okazja do osobistych rozmów, do zadawania pytań, porozmawiania o istotnych, uciążliwych dla nas problemach. Będą próbowali pomóc!

Zapisz telefony na policję 95 747 7511 lub 997.

Wpisz do swojej komórki nr telefonu swojego dzielnicowego!

Możesz skorzystać z podanych na wykazach adresów mailowych!

Najważniejszy z nich to kppmysliborz@sc.policja.gov.pl

Ten adres jest dostępny dla wszystkich i jest codziennie sprawdzany, nie nadużywajmy go bezmyślnie, o żartach nie wspomnę, bo już na to jesteśmy zdecydowanie za poważni! Część słuchaczy zainstalowała w swoich komórkach aplikację MOJA KOMENDA, większość naszych seniorów, po raz pierwszy, poznała OBSŁUGĘ KRAJOWEJ MAPY ZAGROŻEŃ! Same nowości! Spotkanie z dzielnicowymi zaliczamy do potrzebnych i udanych!

Przy okazji tego spotkania , prezes MUTW – BOŻENA WIERUCKA – złożyła serdeczne życzenia z okazji NOWEGO 2018 ROKU! Toast za pomyślność wzniesiono sokiem malinowym, a słodki poczęstunek był miłą niespodzianką! Dziękujemy właścicielce restauracji MYŚLIBORZANKA p. ZOSI JAKUBISZYN, za miłe przyjęcie, dekorację stołów i sali – dodajmy wypełnionej po brzegi sali.

Maria Prymakowska – Paluch