To był pracowity rok. Obfitował w nowe wydarzenia, doznania, wykłady, wyjazdy, imprezy, popisy i zwycięstwa. Długo –z racji ilości rocznych dokonań – mówiła o tym, na zakończeniu roku akademickiego 2016/17, prezes MUTW Bożena Wierucka.

Na zakończeniu nie było tłoku. Część naszych studentów zdążyła już wyjechać na wakacje, a zaproszeni goście dopisali w nikłym procencie. Przybył przedstawiciel Urzędu M i G Myślibórz p. Grzegorz Dąbrowski oraz nowy dyrektor banku PKO BP p. Sebastian Matul.

W miłej atmosferze poinformowano o warszawskim zwycięstwie BABYLONEK. Kwiaty i podziękowania należne KRYSTYNIE MATUSZAK były sympatycznym akcentem kończącym rok akademicki. Kwiaty wręczono także: DOROCIE CHOŁOCIŃSKIEJ, JADWIDZE BRYK i HALINCE KRASOWSKIEJ. W pełni sobie na to zasłużyły całorocznym zaangażowaniem.

Co zobaczyliśmy jeszcze na podsumowaniu roku? Przede wszystkim pokaz gimnastyczny w wykonaniu MyśliDorekpokaz dziki jak to u Buszmenek bywa – nikt się jednak jakoś tej dzikości nie bał, każdy za to podziwiał układ, precyzję i wdzięk wykonawczyń. Długo nad tym pracowały pod czujnym okiem DOROTY.

Z nowym programem wystąpił także kabaret ,,STARSZAKI”. Najwdzięczniejsze role przypadły naszym panom: JANOWI OSIECKIEMU i HENRYKOWI PIWOWARCZYKOWI chociaż, trzeba przyznać, że i panie nieźle wypadły. JADWIGA BRYK nad tym mocno czuwała. W końcu przywódczyni grupy, przeoryszy – jak Ją nazwał Jasiu – wypada dyrygować całością. I dyrygowała!

Nie zawiódł zaprzyjaźniony chór MELODIA. Zaprezentował repertuar chwytający za serce. Był nawet bis. Wymagający dyrygent BOGDAN KOMOROWSKI sukcesywnie prowadzi swój chór na wyżyny, bacząc przy  tym na brzmienie, niebanalną dynamikę, repertuar i prezencję chórzystów. Na Waszych twarzach widać radość jaką czerpiecie ze śpiewania. I to jest najważniejsze. BRAWO!

Był również czas na spontaniczne wypowiedzi naszych słuchaczy. Wypowiadali się na temat korzyści płynących z uczestnictwa w uniwersyteckich zajęciach. Po 7 latach nazbierało się tyle pozytywnych spostrzeżeń, że instruktorzy, trenerzy ,Zarząd mogą być dumni ze swoich dokonań. WNIOSEK?

Po miesiącach ciężkiej pracy – nam wszystkim należy się odpoczynek.

Maria Prymakowska – Paluch