Zespół Tańca Terapeutycznego BABYLON, już po raz drugi, zaprezentował swoje 2, najnowsze, sztandarowe tańce w Warszawie, tym razem, na jubileuszowych X JUWENALIACH III WIEKU, które odbywały się w dniach 19 – 21 czerwca 2017 roku na deskach aż 3 obiektów: Teatru Palladium, Klubu Hybrydy i Białołęckiego Ośrodka Kultury. Powód? Ogromna ilość uczestników! Jurorzy mieli naprawdę pełne ręce roboty. Oceniali przez 60 godzin 3500 wykonawców w kategoriach: MUZYKA, TEATRY/KABARETY, TANIEC i LITERATURA. Końcowy tort na 1000 osób świadczy o skali przedsięwzięcia!

Po raz pierwszy w tych juwenaliach uczestniczyły również ,,MyśliDorki” – grupa pań z sekcji gimnastyki korekcyjno – relaksacyjnej MUTW ze swoimi 2 bardzo ciekawymi układami trenowanymi pod okiem Doroty LastowskiejChołocińskiej. Odnotujmy! GIMNASTYCZKI I ICH UKŁADY ZOSTAŁY BARDZO CIEPŁO PRZYJĘTE PRZEZ JURORÓW I PUBLICZNOŚĆ!

Jubileuszowe warszawskie spotkanie dla osób wcześniej urodzonych prowadził dodajmy niezwykle żywiołowo – pan Bartłomiej Włodkowski – prezes Fundacji AVE ,a przy tym główny inicjator i organizator JUWENALIÓW III WIEKU. Wspierał Go Urząd m.st. Warszawy z prezydentem Włodzimierzem Paszyńskim na czele oraz liczne grono współpracujących osób i wolontariuszy.

Popisy seniorów oceniali najwyższej klasy jurorzy. MUTW startował w kategorii TANIEC. Tu konkurencja była wyjątkowo duża. Nie było łatwo się przebić przez grupę 34 zespołów z całej Polski, które w sumie zaprezentowały aż 48 tańców i popisów gimnastycznych przy muzyce. Tym bardziej jesteśmy dumni z wyniku.

,,BABYLONKI” – stanęły na podium zdobywając zaszczytne III MIEJSCE i nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł. Jurorów zachwycił układ ,,MAGIA OCEANUw choreografii KRYSTYNY MATUSZAK. Wyszło zwiewnie, równo, elegancko, z gracją, po prostu zjawiskowo co kilkakrotnie powtarzał ze sceny konferansjer – p. BARTEK WŁODKOWSKI.

BRAWO BABYLONKI, BRAWO KRYSTYNA – i tancerkom, i trenerce należą się najwyższe słowa uznania. Na ten sukces pracowałyśmy zbiorowo przez cały rok. Warto przypomnieć, że 2 lata temu, na warszawskiej scenie, na VIII Juwenaliach, zdobyłyśmy także III miejsce. Poziom został utrzymany, a w Warszawie znowu mówiono o naszym Myśliborzu.

Juwenaliom towarzyszyły koncerty sławnych artystów. Mieliśmy okazję podziwiać m.in. Jacka Wójcickiego, Czesława Majewskiego i Janusza Tylmana.

Był czas na spacery po Warszawie, na zwiedzanie muzeum oraz wystawy w Pałacu Kultury, na zakupy w galeriach, na spotkania rodzinne i… długie Polaków rozmowy. Osobom towarzyszącym tancerkom też się coś, poza kibicowaniem, od życia należało.

To były jasne strony wyjazdu. Były i nieco ciemniejsze. Przede wszystkim niesamowity tłok we wszystkich pomieszczeniach, które służyły uczestnikom spotkań, zbyt późno zaplanowana i jakby rozciągana w czasie GALA FINAŁOWA, w wyniku czego, do Myśliborza, maksymalnie zmęczeni, w dodatku z żołądkowymi sensacjami przyjechaliśmy o 3.30 nad ranem. Ale taka jest cena sławy!

Maria Prymakowska – Paluch