Uroczyste zakończenie projektu — „Zachodniopomorski Technologiczny Uniwersytet Trzeciego Wieku”
Autobus z trudem pomieścił słuchaczy naszego Uniwersytetu, którzy wybrali się 6 grudnia na uroczystość podsumowania projektu zwłaszcza, że jechał z nami cały niemal chór „Melodia”, który miał wystąpić w koncercie. Dopisali również słuchacze pozostałych uniwersytetów biorących udział w projekcie. Wspaniała aula Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii ZUT wypełniona była do ostatniego miejsca.
Uroczystość prowadziła znana i lubiana Pani Kamila Wełyczko, Kierownik Biura Promocji ZUT i Koordynator Projektu, nasza przewodniczka i opiekunka.
A w programie był interesujący wykład Prorektora ds. Nauki prof. dr hab. Jacka Przepiórskiego na temat najnowszych metod powlekania przedmiotów z wykorzystaniem różnic temperatur topnienia powłok.
Był również czas dla przedstawicieli uniwersytetów zaangażowanych w projekt. Nie szczędzono pochwał dla świetnie przygotowanego i znakomicie prowadzonego projektu, podziękowań dla pracowników naukowych i dydaktycznych ZUT, drobnych upominków, serdeczności i wzruszeń…
Kolejnym punktem uroczystości był koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołów śpiewaczych i chórów uniwersyteckich. Ach, to był wspaniały, nowatorski pomysł naszej kochanej Pani prof. Iwony Wiśniewskiej-Salamon. Nagrana została i prześlicznie edytorsko wydana płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu śpiewających słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, solistów i zespołów. I właśnie ci wokaliści zaprezentowali swoje umiejętności na koncercie. Śpiewał również i nasz chór „Melodia”. Jak? Cóż: nie wypada się chwalić, ale po koncercie Dyrygent chóru Pan Bogdan Komorowski i wszyscy chórzyści zbierali mnóstwo gratulacji, wyrazów zachwytu i pochwał…
Koncert rozhuśtał, rozgrzał i rozbawił wszystkich obecnych, nawet największych ponuraków i malkontentów. Wielka w tym zasługa wspaniałej, zachwycającej temperamentem i humorem Pani profesor Iwony Wiśniewskiej-Salamon. I to właśnie dzięki Jej staraniom każdy z uczestników uroczystości otrzymał pożegnalny upominek wraz z płytą.
A ja Wam, Mili Państwo, zdradzę tajemnicę: podpisany został List Intencyjny między naszym Uniwersytetem a Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym o współpracy na rok 2018. Czyż to nie wspaniałe!?
JaGodaBe