Słuchacze MUTW, zaciekawieni nowymi propozycjami wystawców dbających o kondycję ,zdrowie i dobre samopoczucie ludzi nieco wcześniej urodzonych pojechali, w piątek 12 maja 2017 roku, na TARGI 50+ do Poznania. Był to kolejny już taki wyjazd.

Autokar zasponsorował nam CUD – CENTRUM USŁUG DORADCZYCH w Myśliborzu – w ramach projektu unijnego. Targi trwały 3 dni.

Piątkowy dzień, dzień otwarcia,  obfitował w bogaty program do wyboru i do koloru.  Bywalcom nie trudno było  zgadnąć gdzie gromadziło się najwięcej osób w wieku 50+. Otóż największym zainteresowaniem cieszył się spektakl muzyczny ,,BODO … tanga” w SALI ZIEMI. Później długo ,długo nic … i  tłum kobiet niemal szturmował SCENĘ SPORTOWĄ , gdzie prowadzono m.in. naukę salsy z elementami tańca brzucha i sesję fitness. Zainteresowaniem cieszyło się szkolenie z zakresu prawidłowej techniki Nordic Walking oraz rehabilitacja pacjentów po upadkach.        

Oblegane były zajęcia zdrowego kręgosłupa z elementami jogi.

Byli chętni do badania znamion w ramach profilaktyki czerniaka skóry. Poddawano się zabiegom kosmetycznym i leczniczym. Malowano i zdobiono paznokcie. Naświetlano  i masowano bolące miejsca.  Sporo osób zapisało się na warsztaty literackie, plastyczne.  Edukacja finansowa i konsumencka też miała swoich zwolenników. Rozchwytywano ulotki zawierające informacje o wczasach i sanatoriach. Oblegane były stoiska z ekologicznymi przyprawami. Każdy znalazł tu coś dla siebie. Nasi słuchacze rozeszli się po obiekcie, ale zabłądzić się nie dało. Pilnowali nas młodzi wolontariusze i kierowali zgodnie z naszymi potrzebami.

Był czas na herbatkę i… nie tylko oraz  pogaduszki przy stoliku. Pełna integracja, luz i odpoczynek od codziennych obowiązków.

TO NIE BYŁ STRACONY DZIEŃ!

Maria Prymakowska – Paluch