Już po raz piąty, tancerki,, BABYLONKI z MUTW, brały udział w JUWENALIACH ,,AKTYWNY SENIOR – 2017” w Świnoujściu. Zaprosiła nas, zaprzyjaźniona z choreografką KRYSTYNĄ MATUSZAK i zespołem, pani BARBARA OKOŃ – koordynator ds. Uniwersytetu Trzeciego Wieku Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu.

Juwenalia odbyły się 10.VI. 2017r. Barwnym korowodem, po promenadzie, w błysku aparatów i sporej sensacji, przemaszerowano do Muszli Koncertowej – miejsca popisów uczestników JUWENALII. Piękna pogoda przysporzyła widzów. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne, soliści, chórzyści i kabareciarze z trzech uniwersytetów: szczecińskiego, świnoujskiego i myśliborskiego.

Bogaty, urozmaicony program podobał się widzom, zwyczajowo swoje emocje wyrażali oklaskami i okrzykami, a po koncercie, w indywidualnych rozmowach, których było sporo, nie szczędzono nam gratulacji. Dałyśmy z siebie wszystko i to zostało docenione! Zachwyty, nieskromnie odnotuję, dotyczyły przede wszystkim choreografii, eleganckich strojów, synchronizacji z muzyką, gracji w ruchach i rzucającego się ponoć w oczy zgrania zespołu. Brawo MY!

BABYLONKI zaprezentowały 4 tańce – dwa zamaszyste popisy cygańskie oraz OGRÓD MARZEŃ nagrodzony w 2016 roku we Włocławku najwyższym wyróżnieniem i MAGIĘ OCEANU najnowszy wachlarzowy szał, według pomysłu KRYSTYNY, z którym, za parę dni, jedziemy na PRZEGLĄD do Warszawy.

Dziękujemy pani BARBARZE OKOŃ za pamięć o nas i za wyjątkowo miłą, wieloletnią współpracę. To koniecznie trzeba kontynuować!

Razem z tancerkami pojechały osoby towarzyszące nasi wierni fani i kibice. Nad całością wyjazdu czuwała, uprzednio wszystko dopiąwszy na przysłowiowy ostatni guzik – HALINKA KRASOWSKA.

Tak naprawdę udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. Mieliśmy jeden roztańczony – służbowo – dzień i 2 dni absolutnego wypoczynku przy trafionej pogodzie i w miłym towarzystwie.

Maria Prymakowska – Paluch