,,Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”. Takie mądre motto  przyświecało czwartej z kolei PYRZYCKIEJ SENIORIADZIE, która w dniu 8 kwietnia zgromadziła w Pyrzycach licznych reprezentantów Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Golczewa, Barlinka, Gryfina, który startował pół na pół, Goleniowa, Pyrzyc  i Myśliborza.

Nasza prężna  reprezentacja liczyła 9 osób i choć  była jedną z najmniej licznych grup, duch rywalizacji  poprowadził ją ku zwycięstwu. Wprawdzie na otrzymanym dyplomie nie zaznaczano miejsc (liczyła się wszak dobra zabawa w gronie rówieśników), to jednak suma punktów zadecydowała o końcowym sukcesie.  Pod fachowym przewodnictwem  DOROTY CHOŁOCIŃSKIEJ nie mogło być inaczej .

W tym roku SENIORIADĘ rozpoczęto barwnym korowodem, który przeszedł ulicami miasta od Urzędu Miejskiego do hali sportowej OS i R – u. Pochód prowadziła Kapela Pyrzycka oraz  Zespół Pieśni i Tańca Pyrzyce. Seniorom towarzyszyli młodzi gimnazjaliści niosący transparenty. Ten kolorowy i głośny przemarsz spotykał się , po drodze, z uznaniem mieszkańców miasta.

Potem przyszedł czas na konkurencje  sprawnościowe . Były jednak i takie, które  wymagały dodatkowo  od uczestników pomysłowości, zmysłu estetycznego i artystycznego, zgrania w zespole, wiedzy z zakresu  – prawie-   podstawowej opieki medycznej i odrobiny humoru, jak choćby  przerzucanie w parach surowego jajka przez kółko hula – hop .Nikt w tej konkurencji nie zdołał pokonać DOROTY  MARIANA.

Skąd pomysł na jajka? Ano, WIELANOC za pasem! Najpiękniejszy stroik świąteczny wykonała  prawdziwa artystka MARIA ŻYGADŁO, w szukaniu ukrytych na sali pisanek sprawdziła się JANKA BERLIŃSKA, w  wiosennym malowaniu twarzy swój talent ujawnił MARIAN CHOŁOCIŃSKI, TERESA RYCHTER przygotowała zespół do prezentacji ,,na wesoło”, w strzałach do celu  I pokonywaniu toru przeszkód popisywali się z sukcesem TERESA CICHA, HELENA POŁEĆ i wspominani wcześniej MARIA   ŻYGADŁO i MARIAN, GRAŻYNA TALARCZYK z koleżanką JANKĄ udzielały pierwszej pomocy …

Dużo by jeszcze pisać trzeba było, aby przekazać detale tej super zabawy. Warto dodać, że SPARTAKIADZIE cały czas towarzyszyli i drużynom kibicowali  burmistrz miasta Pyrzyce pani MARZENA PODZIŃSKA oraz dyrektor OS i R.   Atrakcją  SPARTAKIADY obwołano występ dziecięcej grupy gimnastycznej.

Warto dodać, że organizacja tej sportowo – rozrywkowej imprezy była na bardzo wysokim poziomie w każdym z obszarów, w dziedzinie kulinariów – również.  Do spotkania za rok!

Maria Prymakowska – Paluch