LAUR MYŚLIBORSKI to ważna nagroda przyznawana w naszym mieście od wielu lat firmom, instytucjom, organizacjom, osobowościom z racji ich aktywności i inicjatyw w różnych dziedzinach zdecydowanie wpływających na podniesienie wizerunku Miasta i Gminy Myślibórz, a tym samym na daleko idącą promocję , szczególnie poza jej granicami.

PRZYPOMNIJMY – W ROKU 2015 LAUR MYŚLIBORSKI TRAFIŁ DO RĄK NASZEGO UNIWERSYTETU TRZECIEGO WIEKU!

W tym roku, KAPITUŁA, miała, po raz kolejny, twardy orzech do zgryzienia. Wyłonić ,,najważniejszych” spośród ponad 20 tysięcy mieszkańców regionu i każdego zadowolić, to wyczyn graniczący niemal z cudem.

Nominowani musieli być tylko widoczni i aktywni przynajmniej przez mijający rok , musieli dokonać … tylko czegoś znaczącego, czegoś ponad przeciętność, czegoś chwytającego mocno za serce ! Tylko tyle i … aż tyle!

Oto GRONO 9 NOMINOWANCH:

Auto Port Renice, PHU SANBUD Beata Najmrodzka, Stowarzyszenie ,,Z Biegiem Myśli”, Letnia Akademia Instrumentów Dętych, XI Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Żaków Myślibórz 2016, MARIA PRYMAKOWSKA – PALUCH, ZESPÓŁ TAŃCA TERAPEUTYCZNEGO ,,BABYLON” przy MUTW, ks. Prałat Aleksander Jaszczur, Komitet Organizacyjny Dziesiątki Myśliborskiej 2016.

Oto GRONO 3 LAUREATÓW:

PHU SANBUD Beata Najmrodzka ( między innymi sponsor uniwersyteckich poczynań), Letnia Akademia Instrumentów Dętych( Krzysztof Szuszkiewicz), ks. Prałat Aleksander Jaszczur. GRATULUJEMY!

Cieszymy się, że mamy aż 2 nominacje. Jest to mocne uhonorowanie sukcesu z 2016 roku. Nominacja w kategorii: WYDARZENIE przypadła w udziale ZTT BABYLON prowadzonego pewną ręką przez KRYSTYNĘ MATUSZAK do zajęcia I miejsca w Polsce na 17. Ogólnopolskim Przeglądzie Artystycznego Ruchu Seniorów ARS – 2016 we Włocławku.

W kategorii: OSOBOWOŚĆ ROKU, za wieloletnią działalność dziennikarską dokumentującą przez 28 lat, daleko poza granicami miasta, myśliborską rzeczywistość, poczynania jej mieszkańców, rządzących ,działalność i osiągnięcia instytucji, organizacji, stowarzyszeń, szczególnie bliskiego sercu MUTW przyznano MARII PRYMAKOWSKIEJ – PALUCH.

MUTW nadal nie da o sobie zapomnieć!

Warto nadmienić, że po raz pierwszy w historii LAURA, zarówno wyróżnieni, jak i nominowani otrzymali eleganckie, pisemne potwierdzenie tego doniosłego wydarzenia.

Uroczystość wręczenia wyróżnień miała miejsce, jak co roku, na NOWOROCZNYM SPOTKANIU, którego gospodarzem był burmistrz Miasta i Gminy Myślibórz PIOTR SOBOLEWSKI. W gościnne progi ,,Pensjonatu nad Jeziorem” przybyło grono znamienitych gości, wśród których nie zabrakło samorządowców, zaprzyjaźnionych okolicznych burmistrzów, ludzi polityki, kultury i biznesu. Takie spotkanie było też okazją do przedstawiania sukcesów gospodarczych miasta i gminy, planów i realnych zamierzeń na niedaleką przyszłość i bieżącej działalności. Ostrożnie mówiąc dokonania dobrze rokują!

Maria Prymakowska – Paluch