Dożynki to czas radości i podziękowań za ukończone żniwa i tegoroczne zbiory. Nasz zespół taneczny,, BABYLON” miał kolejną  przyjemność  uczestniczyć w takich uroczystościach, tym razem gościliśmy u rolników z gminy Nowogródek, którzy swoje święto plonów, hucznie obchodzili 26. sierpnia 2017 roku na placu we wsi  Rataje.

Wszystko odbywało się zgodnie z przyjętą od lat tradycją ludową. Nie  zabrakło plenerowej mszy św. dziękczynnej, konkursowej prezentacji wieńców dożynkowych, popisowych stoisk sołeckich, wypieków staropolskiego chleba, występów zespołów, kapel oraz wokalnych i tanecznych gwiazd wieczoru. Organizatorzy dodatkowo zapewnili sporo innych atrakcji służących rozrywce.

Było gwarno, głośno i radośnie. Dopisała publiczność.

Zespół tańca Terapeutycznego,, BABYLON” zaprezentował się również z rozmachem i okazale – jak na dożynki przystało. Pokazano 5 układów tanecznych bardzo życzliwie przyjętych przez lokalną społeczność o czym świadczyły liczne gratulacje i słowa podziwu.

Mimo okrojonego dokładnie  o 1/3 składu osobowego dałyśmy radę. Duża w tym zasługa cierpliwej trenerki Krystyny  Matuszak , która właśnie z tego powodu wielokrotnie musiała zmieniać choreografię. Tancerki bardzo starały się zapamiętać i wytańczyć to, co na próbach zostało poprzestawiane. Trzeba zdecydowanie podkreślić, że  było prawie perfekcyjnie.

Organizatorom: Gminie Nowogródek Pomorski i Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury dziękujemy za zaproszenie.

Maria Prymakowska – Paluch