To pochlebne zdanie, pod adresem BABYLONEK, przekazała dyr. MOK p. Małgorzata Michalczyk relacjonując przebieg GALI DOBROCZYNNOŚCI, która odbyła się 5. VI.2017 r. w Lipianach w tamtejszym ośrodku kultury.

Takie uroczystości ,od 11 lat, organizuje Zespół Szkół w Lipianach, chcąc uhonorować darczyńców i podziękować im za zaangażowanie, pracę i przekazywane środki finansowe wspierające działalność lipiańskich szkół – powiedziała pani Małgorzata Michalczyk autorka scenariuszy i główna reżyser tej imprezy z rozmachem.

Do tej pory ograniczano się do lokalnych wykonawców. Po raz pierwszy zaproszono kogoś z zewnątrz. Wybrano zespół taneczny BABYLON działający pod szyldem Myśliborskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Nie lada problem miała KRYSTYNA MATUSZAK – choreograf i trener BABYLONEK, kłopotem był chwilowo, znacznie okrojony stan liczebny zespołu. Dobrze, że występy odbywały się na małej scenie gdzie łatwiej było zagospodarować przestrzeń. Pomogła tymczasowa zmiana układów, zamaszyste ruchy, bogate stroje i zwiewne rekwizyty tancerek.

Na wypełnionej po brzegi sali, wśród widzów, siedzieli: wicestarosta Pyrzyc p. Bartłomiej Królikowski, burmistrz Lipian p. Krzysztof Boguszewski oraz dyrektorzy szkół. Owacja na stojąco, ciepłe słowa oraz zaproszenie po raz kolejny do Lipian na , tym razem, finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy były miłym akcentem zwieńczającym popisy BABYLONEK. – Jeszcze długo po waszym występie, głównym tematem rozmów mieszkańców Lipian były wspominki o tym jak to pięknie zaprezentowały się myśliborskie tancerki – dopowiada p. Małgorzata.

Oprócz BABYLONEK na scenie w trakcie GALI, z wielkim powodzeniem,  występowały dzieci i młodzież, soliści oraz zespół gospel Vox in Corde, który działa od listopada zeszłego roku przy MOK w Myśliborzu pod kierunkiem Małgorzaty Michalczyk.

Maria Prymakowska – Paluch