Już po raz trzeci, tym razem z okazji DNIA MATKI, w Myśliborskim Ośrodku Kultury wystawiono ponad godzinny spektakl zatytułowany ,,POWRÓĆMY JAK ZA DAWNYCH LAT” w reżyserii KRYSTYNY MATUSZAK.

Na scenie, przy pełnej widowni i prawie zapełnionym balkonie, co przy myśliborskich realiach należy – niestety- do rzadkości, wystąpiło ponad 80 osób. Śpiew solowy, chóralny przeplatał się z teatrem cieni, tańcem dzieci, młodych i tych nieco wcześniej urodzonych, czyli przedstawicieli MUTW.

Każdy ma lub kiedyś miał MAMĘ. Spektakl, w całości, był IM dedykowany w podziękowaniu za bezinteresowną miłość, poświęcenie bez granic, trwanie w chwilach złych i dobrych. – Wzruszenie ściskało gardło! Ciarki przechodziły po plecach! Ależ wy pięknie tańczycie! Kto wam wymyśla taką cudną choreografię? Kto szyje stroje? Ile musicie ćwiczyć? Zazdroszczę wam gracji i pamięci! Tyle figur i się nie mylicie! Wprost płynęłyście z tymi wachlarzami! Skrzydła to już prawdziwa poezja! Tango – cudo! Takie uwagi, tuż po spektaklu, trafiały do naszych uszu od licznych znajomych z Myśliborza i z bardzo odległych miejscowości , którzy to znajomi już o nas nieco słyszeli, a teraz skorzystali z okazji aby oglądnąć nas na żywo.

Zapamiętałam i spisałam na gorąco aż tyle pochlebnych komentarzy i tyleż samo zachwytów. Nie było nawet trudno. Prawie wszystkie przekazałam w tekście. Wyłapywałam oczywiście, w większości te, które kierowano pod naszym adresem tancerek 50+, choć sukces był wspólny. Pracowali na niego tancerze z KTT ESTERA, chórzyści z chóru MELODIA, soliści m.in. ANIA, ROMAN, TERESA , tancerze KAROL z OLGĄ i roztańczone weteranki – BABYLONKI.

Jak widać, spektakl się nie opatrzył i nie znudził , nadal tchnie świeżością, oryginalnością, wciąż zachwyca wysokim poziomem artystycznym! Cieszy fakt, że widzowie ,oklaskami, dziękowali na bieżąco wykonawcom – w wieku od 5 do 83 lat – doceniając ich trud włożony w przygotowanie spektaklu. Zainteresowanych szczegółami i nazwiskami aktorów odsyłamy na naszą stronę, do wcześniejszych wpisów w zakładkach MY W MEDIACH oraz WYDARZENIA. Może ,przy okazji, jeszcze coś miłego o nas i naszej działalności doczytacie!

Maria Prymakowska -Paluch