DOROTĘ CHOŁOCIŃSKĄ każdy ze słuchaczy MUTW utożsamia z gimnastyką, pływaniem, olimpiadą pływacką, zawodami i OGNISKIEM TKKF SENIOR MYŚLIBÓRZ, który od kilku lat dzięki DOROCIE działa równolegle z naszym uniwersytetem. Śmiało można powiedzieć, że sport od najmłodszych lat jest drugim życiem p. DOROTY.

9 grudnia 2016 roku ,w Międzyzdrojach, na uroczystym Podsumowaniu XXII Edycji Sportowej Turnieju Miast i Gmin woj. Zachodniopomorskiego doceniono JEJ zaangażowanie i wkład pracy na rzecz sportu i rekreacji oraz promowania zdrowego stylu życia przyznając zaszczytne wyróżnienie . Wręczył je prezes zarządu ZZ TKKF, były mieszkaniec naszego miasta, p. TOMASZ WOŁOSZCZUK wraz z marszałkiem naszego województwa. Warto przytoczyć zdanie jakie padło w trakcie odznaczania pani DOROTY pod JEJ adresem. Otóż powiedziano, że niewiele jest osób ,które tak prężnie działają w ramach Ognisk TKKF na rzecz ludzi starszych. Mamy wielkie szczęście ,że DOROTA jest w naszych szeregach! Warto podkreślić jeszcze jeden fakt – na terenie całego województwa działa około 100 OGNISK, a wyróżnienie przyznano jedynie 12 – stu osobom – w tym DOROCIE CHOŁOCIŃSKIEJ.

W uroczystej gali, która odbyła się Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach p. DOROCIE towarzyszyło 6 członków naszego Ogniska TKKF. Na jednym ze zdjęć p. DOROTA pokazuje swoje wyróżnienie myśliborskim dojrzałym gimnastyczkom tuż przed rozpoczęciem cotygodniowych zajęć na sali gimnastycznej. Gratulujemy!

Maria Prymakowska – Paluch