PIJAWKI WRACAJĄ DO ŁASK – WYKŁAD, w dniu 18.IV. 2016 roku, PRZEPROWADZIŁA mgr HANNA SKROBOL z Gabinetu Terapii Pijawkami

Choroba – nieodłączny towarzysz człowieka – do przyjaciół nie należy. Na przestrzeni wieków, z podstępnym wrogiem, walczono różnymi metodami. Niektóre, mimo ogromnego rozwoju wiedzy medycznej, przetrwały wieki aż po dzień dzisiejszy. Do nich należy zaliczyć HIRUDOTERAPIĘ czyli LECZENIE PIJAWKAMI.

Zalety leczenia pijawkami przybliżyła, na spotkaniu, wykładowczyni HANNA SKROBOL. Przekazała wiele bardzo ciekawych informacji. Już wiemy, że na świecie żyje 650 gatunków tych stworzeń, w Polsce 24, ale tylko 1 z nich ma zastosowanie w medycynie ludzkiej. Warto zaznaczyć, że w 2005 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności uznała hirudoterapię za oficjalną metodę leczniczą. W Polsce jest w niektórych przypadkach nawet refundowana przez NFZ. Szpitalem wiodącym, który posiłkuje się terapią pijawkami, jest szpital w Trzebnicy.

Do leczenia używa się pijawek certyfikowanych, ze sterylnych hodowli laboratoryjnych. Są jednorazowego użytku co znaczy, że po zabiegu podlegają utylizacji jako odpad medyczny. Brzmi to okropnie, ale zdrowie pacjenta jest tu najważniejsze.

W wydzielinie pijawek znajduje się 200 cennych dla organizmu substancji leczniczych. Hirudozwiązki działają aktywnie na cały organizm poprzez układ krwionośny i limfatyczny. Pijawkami, w co trudno wprost uwierzyć, leczy się 530 SCHORZEŃ. JEŻELI NIE MA ŻADNEJ NADZIEI – LEKARSTWEM JEST PIJAWKA, mówi się nawet, że i OSTATNIĄ DESKĄ RATUNKU! PIJAWKA JEST MERCEDESEM WŚRÓD LEKÓW. Metoda jest bezbolesna, nie daje skutków ubocznych. Przeciwwskazaniem są choroby krwi związane z niską krzepliwością, anemia.

Terapia pijawkami jest skuteczna w przypadku leczenia żylaków, zakrzepowego zapalenia żył, niegojących się ran, stopy cukrzycowej, migren, bólów stawowych, przy reumatyzmie, skuteczna przy leczeniu astmy, zapalenia zatok, wątroby, serca, nerek, znane jest dobroczynne działanie terapii przy przeszczepach. Reguluje także ciśnienie krwi, pobudza cały układ krążenia, podnosi odporność immunologiczną, uspokaja , wycisza, odmładza, odchudza.

Wszystkich 530 schorzeń wyliczać nie będziemy! Czasem warto wiedzieć gdzie szukać pomocy w beznadziejnych sytuacjach.

Informacje dla zainteresowanych:

WWW.terapia pijawkami ULGA Szczecin

Gabinet : Szczecin Podjuchy ul. Cynowa 14 rejestracja Tel.666 161 585

Maria Prymakowska –Paluch