Z wielkim smutkiem i prawdziwym żalem donosimy, że 30 sierpnia 2016 roku odszedł od nas na zawsze nasz przyjaciel, niezawodny kolega, człowiek z pasją, instruktor i założyciel sekcji plastycznej – TADEUSZ ŚMIŚNIEWICZ.

Pod JEGO okiem tajniki plastyczne, od podstaw ,zgłębiali z sukcesem nasi dojrzali studenci. Rękę MISTRZA, w obrazach uczniów, widać było na licznych wystawach prac plastycznych, których TADEUSZ nigdy nie unikał. Podpowiadał, instruował, inspirował – był wyrocznią i pierwszym po Bogu.

O TADEUSZU jako człowieku i JEGO zainteresowaniach można mówić nieskończenie. Był pedagogiem i wychowawcą z wykształcenia i zamiłowania, był harcerzem z pokładami pomysłów, społecznikiem, który nigdy nie odmawiał swojej pomocy, był także żeglarzem, był malarzem – prawdziwym artystą. JEGO ulubionym tematem były drzewa i morskie klimaty. W wielu domach wiszą nastrojowe płótna TADEUSZA ŚMIŚNIEWICZA. To dzięki nim, pamięć o człowieku – historii ( jak o NIM mawiano) przetrwa przez długie lata.

JEGO zaangażowanie jako podróżnika i prężnego organizatora sprawiło, że wiele dzieci, młodzież i dorośli, nie tylko z Myśliborza, mogli poznać zakątki swojej pięknej Ojczyzny. NIKT CIEBIE NIE JEST W STANIE ZASTĄPIĆ ! DZIĘKUJEMY ZA TWÓJ SPOKÓJ, OPANOWANIE I KULTURĘ. DZIĘKUJEMY , ŻE TYLE LAT BYŁEŚ Z NAMI. Spoglądaj na nas z niebios łaskawym okiem i toruj nam drogę w zaświatach.

Koleżanka Maryla wraz ze słuchaczami MUTW.